Ekonomi Başakşehirde satılık metrekaresi 9 bin TL

Başakşehir’de satılık metrekaresi 9 bin TL

EVA Gayrimenkul Değerleme Avrupa Yakası Şubesi Değerleme Uzmanı Onur Çelik, İstanbul Başakşehir’de konut piyasasını değerlendirdi.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Yeni Şafak
Başakşehir’de satılık metrekaresi 9 bin TL
Onur Çelik

Bölge 2000 yılında 260 bin olan nüfusun, 2020’de 470 bine dayandığına işaret eden Çelik, şunları söyledi: “Son 5 yıl öncesi ilçe genelinde konut satış rakamlarının metrekaresi ortalama 2 bin 500 TL ile 4 bin TL arasında değişiyordu. Günümüz piyasa şartlarında bu rakamlar bölgede ortalama 4 bin 500 TL ile 7 bin 500 TL arasında. Markalı konut projelerinde bu rakamlar ortalama 7 bin TL ile 9 bin TL aralığına ulaşıyor. Yine markalı konut site projelerinde aidatlar takribi ortalama metrekarede 4,75 TL arasında.”

GERİ DÖNÜŞ HIZI YÜKSEK

Bölgede bina yaş ortalamasının 4-5 arasında olduğuna işart eden Çelik, “İlçede en hızlı geri dönüşe sahip mahalleler sırasıyla Bahçeşehir 1. Kısım, Bahçeşehir 2. Kısım, Başakşehir, İkitelli OSB, Altınşehir, Şamlar oldu” değerlendirmesinde bulundu.

Kiralar en fazla yüzde 15,78 artabilir
EKONOMİ
Kiralar en fazla yüzde 15,78 artabilir

Köprü Lapseki'ye değer kattı
EKONOMİ
Köprü Lapseki'ye değer kattı

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.