Ekonomi Emlak Konuttan 3,6 milyarlık imza

Emlak Konut'tan 3,6 milyarlık imza

Emlak Konut GYO'nun İstanbul Maltepe Küçükyalı Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İşi” ihalesini kazanan Tahincioğlu Gayrimenkul ile Emlak Konut GYO arasında imzalar atıldı.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Yeni Şafak
Emlak Konuttan 3,6 milyarlık imza
Tahincioğlu'nun 1,5 milyar artı KDV ile ihalesini kazandığı proje ile Maltepe Küçükyalı'daki 114 bin metrekarelik arsa üzerine ticaret ve konut ile ilkokul, ibadethane, meydan ve park yapılacak.

EMLAK KONUT GYO'NUN PAYI YÜZDE 42 OLDU

7 Haziran 2016'da gerçekleştirilen ihalede arsaya en uygun teklifi Tahincioğlu Gayrimenkul- Tahincioğlu Küçükyalı İnşaat-Kozken İnşaat İş Ortaklığı vermişti. Arsa Satışı Karşılığı Satış Toplam Geliri olarak 3 milyar 635 milyon 715 bin TL + KDV olarak imzalanan anlaşmaya göre; Emlak Konut'un Arsa Satışı Karşılığı Şirket Payı Gelir Oranı olarak yüzde 42 oldu.
İmza töreninde konuşan Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, Emlak Konut olarak Türkiye'nin geleceğine ve ekonomiye güvenlerinin tam olduğuna dikkati çekerek, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da millet için çalışmaya devam edeceklerini dile getirdi. Kurum, “15 Temmuz gecesi ve sonrası büyük bir demokrasi mücadelesi veren milletimiz her şeyin en iyisini hak ediyor dedik. Biz de bu millet için üzerimize düşen, yapılması gereken her ne varsa yapacağımızın sözünü verdik. Türkiye'nin geleceğine ve ekonomiye güveniyor, yarınlara emin adımlarla yürüyoruz. Tüm taahhütlerimizi aksatmadan yerine getireceğimizden kimsenin şüphesi olmasın” dedi.

ÜRETMEYE DEVAM

Tahincioğlu Yönetim Kurulu Başkanı Özcan Tahincioğlu ise “Ülkemizin içinden geçtiği bu dönemde siyasi arenada ve iş dünyasında olduğu gibi gayrimenkul sektöründe de büyük bir dayanışma sergiliyoruz.Bugün hep beraber demokrasi ve ülkemizin geleceğine sahip çıkıyoruz. Birlik olmak, üretmeye devam etmek ve birlikte büyümek için iş birliği yapma zamanıdır. Böyle bir dönemde tüm gücümüzle ülkemize değer katacak bir projeyi daha hayata geçiriyoruz” dedi.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.