Ekonomi İstanbulun değerli arazilerinden biri daha satışa çıktı

Şükrü Balcı Polis Eğitim Merkezi arazisi satışa çıktı

İstanbul'un değerli arazilerinden biri daha satışa çıktı

İstanbul Bakırköy’de Atatürk Havalimanı’nın yanındaki Şükrü Balcı Polis Eğitim Merkezi’nin 68 dönümlük arazisi ihale edildi. Araziye 2 firma talip oldu. Arsa için Ekim 2017’de bir ihale düzenlenmiş, ancak ihale tekliflerinin asgari bedelin altında kalması nedeniyle iptal edilmişti.

Haber Merkezi Diğer
Şükrü Balcı Polis Eğitim Merkezi arazisi
Şükrü Balcı Polis Eğitim Merkezi arazisi

İstanbul Bakırköy’deki Şükrü Balcı Polis Eğitim Merkezi arazisi için Emlak Konut GYO bugün gelir paylaşım ihalesi düzenledi.

FLORYA'YI KAZANAN ŞİRKET DE TALİP

Konumu ile dikkat çeken arsaya, Galatasaray’ın Florya arsasını da kazanan Öz Er-Ka İnşaat ile Mesa Mesken talip oldu.

İhalenin kazananı önümüzdeki günlerde yapılacak ikinci oturumda belli olacak. Bu oturumda öne açık arttırma sonra kapalı zarfla teklif alma süreci yaşanacak.

Galatasaray'ın en değerli arazisi satıldı
EKONOMİ
Galatasaray'ın en değerli arazisi satıldı

68 BİN METREKARE

Hürriyet'in haberine göre; İhale ilanına göre arazinin 46 bin metrekaresi ticaret ve konut, 7 bin metrekaresi özel eğitim tesisi alanı, 15 bin metrekaresi park olarak ayrıldı. 68 bin metrekarelik arsaya 53 bin metrekare inşaat yapılacak.

Yükseklik sınırı kota bağlı olarak 3 ve 4 kat olarak kademelendirildi. Arsa için Ekim 2017’de bir ihale düzenlenmiş, ancak ihale tekliflerinin asgari bedelin altında kalması nedeniyle iptal edilmişti.

İstanbul'un gözde arazisi satıldı
EKONOMİ
İstanbul'un gözde arazisi satıldı

İBB en değerli arazisini satışa çıkardı
EKONOMİ
İBB en değerli arazisini satışa çıkardı

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.