Ekonomiİstanbulun değerli arazilerinden biri daha satışa çıktı

Şükrü Balcı Polis Eğitim Merkezi arazisi satışa çıktı

İstanbul'un değerli arazilerinden biri daha satışa çıktı

İstanbul Bakırköy’de Atatürk Havalimanı’nın yanındaki Şükrü Balcı Polis Eğitim Merkezi’nin 68 dönümlük arazisi ihale edildi. Araziye 2 firma talip oldu. Arsa için Ekim 2017’de bir ihale düzenlenmiş, ancak ihale tekliflerinin asgari bedelin altında kalması nedeniyle iptal edilmişti.

Diğer
Şükrü Balcı Polis Eğitim Merkezi arazisi
Şükrü Balcı Polis Eğitim Merkezi arazisi

İstanbul Bakırköy’deki Şükrü Balcı Polis Eğitim Merkezi arazisi için Emlak Konut GYO bugün gelir paylaşım ihalesi düzenledi.

FLORYA'YI KAZANAN ŞİRKET DE TALİP

Konumu ile dikkat çeken arsaya, Galatasaray’ın Florya arsasını da kazanan Öz Er-Ka İnşaat ile Mesa Mesken talip oldu.

İhalenin kazananı önümüzdeki günlerde yapılacak ikinci oturumda belli olacak. Bu oturumda öne açık arttırma sonra kapalı zarfla teklif alma süreci yaşanacak.

Galatasaray'ın en değerli arazisi satıldı
EKONOMİ
Galatasaray'ın en değerli arazisi satıldı

68 BİN METREKARE

Hürriyet'in haberine göre; İhale ilanına göre arazinin 46 bin metrekaresi ticaret ve konut, 7 bin metrekaresi özel eğitim tesisi alanı, 15 bin metrekaresi park olarak ayrıldı. 68 bin metrekarelik arsaya 53 bin metrekare inşaat yapılacak.

Yükseklik sınırı kota bağlı olarak 3 ve 4 kat olarak kademelendirildi. Arsa için Ekim 2017’de bir ihale düzenlenmiş, ancak ihale tekliflerinin asgari bedelin altında kalması nedeniyle iptal edilmişti.

İstanbul'un gözde arazisi satıldı
EKONOMİ
İstanbul'un gözde arazisi satıldı

İBB en değerli arazisini satışa çıkardı
EKONOMİ
İBB en değerli arazisini satışa çıkardı

Adıyaman'da 5.4 şiddetinde deprem
Gündem

Adıyaman'da 5.4 şiddetinde deprem

Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) resmi internet sitesinde yer alan bilgiye göre, saat 03.34'te merkez üssü Samsat olan 5,1 büyüklüğünde deprem kaydedildi. Sarsıntının yerin 9,17 kilometre derinliğinde oluştuğu belirlendi. Sosyal medya kullanıcıları depremin Gaziantep, Şanlıurfa, Hatay, Malatya ve Osmaniye'den de hissedildiğini belirtti.
Renkleri soldu
Gündem

Renkleri soldu

İçişleri Bakanlığı, 16-23 Nisan arasında ülke genelinde yürütülen iç güvenlik operasyonlarında 42 teröristin etkisiz hale getirildiğini bildirdi.
Suud’da sahte alarm
Dünya

Suud’da sahte alarm

Suudi Arabistan’da ortaya atılan darbe iddialarının perde arkası aralanıyor. Yeni Şafak’ın konuştuğu Suudi kaynaklar, Veliaht Prens Muhammed Bin Selman’ın son muhalif isimleri tasfiye etmek için zemin hazırladığını aktardı. Darbe iddiasının ardından kaynayan ülkede çok sayıda kanaat önderi ve alim cezaevlerine yollandı. Basın faaliyetlerinin tamamına sansür uygulanıyor.
Brent petrolün fiyatı 75 doları aştı
Ekonomi

Brent petrolün fiyatı 75 doları aştı

Londra Brent türü ham petrolün varil fiyatı, İran Petrol Bakanı Bijen Zengene'nin yorumlarının ardından 75 doları aştı. Petrol fiyatlarının artmasıyla birlikte, Türkiye'de benzin ve mazota zam yapılması bekleniyor.
Aykut Kocaman'dan veda gibi sözler
Spor

Aykut Kocaman'dan veda gibi sözler

Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman, 4-1'lik Antalyaspor galibiyeti sonrasında "Futbolun bu berbat ortamında çalışmaktan mutlu değilim, kimseye de mutluluk vermez. Maalesef. Yakın zamanda köklü bir karar da alacağım kendimle ilgili" ifadelerini kullandı.