Ekonomi Manzarayı beğenmiyordu Şikayetlerden bıktı karısına dönen ev yaptı

Manzarayı beğenmiyordu: Şikayetlerden bıktı karısına dönen ev yaptı

Bosna Hersek'in kuzeyindeki Srbac kasabasında yaşayan 72 yaşındaki Vokin Kusic, evinin manzarasını beğenmeyen eşi için kendi etrafında dönen ev yaptı.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Reuters
Manzarayı beğenmiyordu: Şikayetlerden bıktı karısına dönen ev yaptı
Bosna Hersek'te manzarayı beğenmeyen eşi için dönen ev yaptı.

Bosna Hersek'te 72 yaşındaki Vojin Kusic, aynı manzarayı görmekten sıkılan ve farklı manzaraya sahip bir eve taşınmak isteyen eşi için büyük bir jest yaptı. Eşinin isteğini kırmayan Kusic, eşi için dönen bir ev tasarladı.

Böylelikle çift, güneşin batışını ve doğuşunu aynı pencereden izleyebiliyor.

PROJE İÇİN 6 YIL ÇALIŞTI

Kusic dönen ev projesi için tam 6 yıl çalıştı. Ev, 22 saniyede kendi etrafında dönebilme hızına sahip.

Eşinin sık sık şikayet ettiğini söyleyen Kusic, “Eşimin evimiz hakkındaki şikayetlerinden bıktım. Bu nedenle döndürebileceğimiz bir ev inşa ettim” ifadelerini kullandı.

TESLA'DAN İLHAM ALDI

Evi yaparken Tesla'dan ilham aldığını söyleyen yaşlı adam, “Benim yaptığım şey bir yenilik değil. Sadece bilgi ve irade gerektiriyor. Benim yeterli zamanım ve bilgim vardı” dedi.

16 yaşından itibaren herkes bu otomobili kullanabilecek: Bu otomobil sadece 62 bin TL
FOTOĞRAF 9
Title
Şehiriçi ulaşımda kullanılabilecek Citroen Ami araçlar son günlerin merak konusu oldu. Araba almak isteyen pek çok kişi internet sayfalatrından Citroen Ami araba özelliklerini ve fiyatını araştırıyor.<br><br>
Title
Citroen Ami özellikleri<br><br><br>My AMI Gri, My AMI Mavi, My AMI Turuncu ve My AMI Khaki olmak üzere 4 kit* her kullanıcının yapabileceği kolay montaj olanağı sunuyor ve kapı filesi, bozuk para kutusu gibi iç mekan için çeşitli öğeler içeriyor. Dış görünüm için 4 jant kapağı, cam çıtası kaplamaları ve kapsül kaplamaları olmak üzere kişiselleştirme kitleri sunuluyor. Daha da fazla kişiselleştirme için 2 paket* daha sunuluyor.
Title
My AMI POP, bol turuncu ve arka spoyler ile eğlenceli, genç ve sportif bir tema olarak öne çıkıyor. My AMI VIBE ile tavan kaplaması dahil şık, grafik bir görünüm ortaya koyuyor. Bu 2 kişiselleştirme paketi, teslimat öncesinde profesyoneller tarafından uygulanıyor.* Aksesuar olarak sunuluyor.
Title
16 yaşından itibaren herkes için uygun<br><br>Citroen AMI, 16 yaşından itibaren B1 ehliyetine sahip herkes için uygun bir çözüm olarak öne çıkıyor. Dengeli yapısı ve 45 kms maksimum hızı ile AMI, şehir içi kullanımlarda güven veriyor ve kolay bir kullanım sunuyor. Eğlenceli etkinlikler için gençler, kısa geziler için genç yetişkinler veya hareketli bir hayatı olan yaşlılar tarafından kullanılabiliyor.
Title
AMI, örneğin evden işe günlük gidiş gelişler için ideal bir çözüm olarak öne çıkıyor. Vites kolu veya debriyaj olmadığından AMI kolay ve pratik bir kullanım sunuyor. Sürüş modu seçicisinde; sırasıyla sürüş, aracı boşa almak ve geri için D, N ve R olmak üzere sadece 3 düğme bulunuyor.
Title
Sadece 3 saat şarj yeterli oluyor<br><br>Citroen AMI’yi şarj etmek için yolcu kapısının içinde bulunan entegre kabloyu, standart bir prize (220 V), tıpkı bir akıllı telefon veya dizüstü bilgisayar gibi takmak yeterli oluyor. Sadece 3 saat içinde %100 şarj olabilen Citroen AMI ile özel şarj istasyonu ihtiyacı da son buluyor.
Title
AMI %100 elektrikli, kısa, günlük kullanımlar için çok uygun bir sürüş menzili sunuyor. Menzili, her gün kat edilen ortalama mesafenin çok daha üzerinde ve sizi bir toplantıya, iş yerinize veya arkadaşlarınızla bir akşam yemeğine rahatlıkla götürebiliyor.<br><br>
Title
Türkiye’de kaç paraya satılacak?<br>Citroen Ami Türkiye fiyatı şimdilik belli değil. Ancak elektrikli araç Avrupa’da 6.990 eurodan başlayan fiyatlarla satılıyor.Bu da Türkiye’de yaklaşık 62 Bin TL üzerinde olacağı anlamına geliyor. Ülkemizde Citroen Ami araç satışında ise ÖTV ödemesi alınması beklenmiyor.
Title
16 yaşından itibaren herkes bu otomobili kullanabilecek: Bu otomobil sadece 62 bin TL
Elektrikli araçlar dünyada tercih edilmeye başlandı. Bu nedenle Türkiye'de Citroen Ami araçlar merak konusu oldu. Citroen Ami araçların hangi şartlar ile kullanılabileceği ve Türkiye'de kaç paraya satılacağı internet sayfalarında araştırılıyor. Citroen resmi internet sayfası üzerinden yaptığı açıklama ile 16 yaş üzeri herkesin otomobili kullanabileceğini duyurdu. Ancak araç Türkiye satış fiyatı henüz belli olmadı. Elektrikli otomobil Avrupa satış fiyatı ise sadece 6 bin 900 euro yani 61 bin 851 TL olarak açıklandı.

Bu cami güzelliği ile yoldan geçenlerin dikkatini çekiyor: Bize nefes aldırıyor
FOTOĞRAF 8
Title
Tepebaşı ilçesinin yerleşimin insan geçişinin yoğun olduğu noktalardan birinde yer alan Hal Camii, görüşünü ile yanından geçenleri kendine hayran bırakıyor. 1965 yılından beri ibadete açık olan tarihi cami binasının tavanına kadar uzanan sarmaşıklar caminin en dikkat çekici özelliklerinden. Oldukça yoğun olan sarmaşıklardan dolayı duvarları neredeyse görünmüyor.
Title
Yerleşimin oldukça fazla olduğu Eskibağlar mahallesinde bulunan camii, beton binaların arasında yemyeşil görünümü ile oradan geçenlerin dikkatini çekiyor. Duvarları gibi bahçe çitlerininde sarmaşıkla yeşile boyandığı camii insanlara nefes aldırıyor. Önünden geçen vatandaşların sık sık durarak fotoğraf çekindiği camii cemaatine uzun yıllardan beridir hizmet veriyor.<br>
Title
Uzun yıllardır Hal Camii’nde imamlık yapan Arif Ünal, böyle bir camide görev yapmasının kendisine çok özel hissettirdiğini söylerken, sarmaşıkların kendinden önce görev yapan imamın yetiştirdiğini belirtti. Sarmaşıkların camiyi adeta yeşile boyadığını söyleyen Ünal, bu durumun insanların dikkatini çektiğini ifade etti. Sarmaşıklardan dolayı duyulan ilgiden oldukça mutlu oldukların altını çizen Arif Ünal, ”Cami cemaatimizin ve halkımızın adeta binaların, betonun ortasında, ben bunu gelen teşekkürlerden biliyorum. Halkımızın nefes aldığı bir yer, güzelliği ile buradan geçenlerin dikkatini çekiyor.
Title
Fotoğraf çekiniyorlar burada, camimizin fotoğrafını çekiyorlar. 1965 yılında yapılan camimizde halen ibadete devam ediliyor. Geceleri aydınlanmalarımızla daha güzel bir görünüme kavuşuyor. Hiç tanımadığımız insanlar, hiç tanımadığımız mecralarda paylaşıyor. Bu durum bizi mutlu ediyor, halkımız zaten buradan memnun. Görevlilerimiz var, bahçemizin her gün temizliği yapılıyor, ayda bir de çimleri biçiliyor” diye konuşarak cami hakkında bilgi verdi.<br>
Title
Hal Camii’nin yanından geçerken sarmaşıkların ve genel olarak yeşil görüntünün dikkatini çektiğini belirten Murat Altınsoy, bütün camilerin güzel olduğunu fakat bu caminin yeşile bürünmüş oluşunun kendisini mutlu ettiğini belirtti. Yurt dışında yaşayan Altınsoy, İnsanların sadece ibadet için değil temiz bir nefes alabilmek içinde burayı da tercih edebileceklerini ifade etti.
Title
“İlk defa geldim ben buraya, caminin içi de çok güzel. Görsel olarak da hoşuma gitti, zaten camiyi görür görmez arabayı kenara çektik hemen içeriye girmeye karar verdik. İnsanların nefes alabilecekleri bir yer. Tabii ki bütün camiler Allah’ın evi ama bunun ayrı bir güzelliği var. Çok şükür burada namaz kılmak bize nasip oldu. Eğer bir daha Eskişehir’e gelirsem burada namaz kılmaya geleceğim.”<br><br>Eskişehir’de yarım asırdan uzun bir süre önce yapılan Hal Camii binasının tamamına yakını sarmaşıklarla kaplı oluşu betonarmenin arasında oradan geçenlerin dikkatini çekerken, insanların yoğun ilgisine neden oluyor.
Title
Title
Bu cami güzelliği ile yoldan geçenlerin dikkatini çekiyor: Bize nefes aldırıyor
Eskişehir'de yarım asırdan uzun bir süre önce yapılan Hal Camii binasının tamamına yakını sarmaşıklarla kaplı oluşu betonarmenin arasında oradan geçenlerin dikkatini çekerken, insanların yoğun ilgisine neden oluyor.


6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.