Ekonomi Microsoft ve American Airlinestan uçan araba geliştiren İngiliz şirketine yatırım desteği

Microsoft ve American Airlines'tan uçan araba geliştiren İngiliz şirketine yatırım desteği

Microsoft ve American Airlines hava yolları, elektrikli uçan araba geliştiren bir İngiliz şirketine yatırım desteği verdi. Şirket, ayrıca özel amaçlı bir satın alma şirketi ile birleşerek New York borsasında halka açılarak işlem görmeye başlayacağını bildirdi.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi AA
Microsoft ve American Airlinestan uçan araba geliştiren İngiliz şirketine yatırım desteği
Arşiv

American Airlines, İngiltere merkezli Vertical Aerospace adlı "startup" şirketine kentlerin üzerinde uçmak için tasarlanmış 1 milyar dolar değerinde 250 uçan araba ön siparişi verdiğini açıkladı.

Vertical Aerospace ise American Airlines, Virgin Atlantic, Microsoft ve Avalon gibi şirketlerden 4 milyar dolar değerinde sıfır emisyonlu VA-X4 dikey kalkış uçağı için 1000 adet ön sipariş aldığını duyurdu.

Borsada halka açılacak

Şirket, ayrıca özel amaçlı bir satın alma şirketi ile birleşerek New York borsasında halka açılarak işlem görmeye başlayacağını bildirdi.

Şirkete göre, VA-X4 isimli uçan araba saatte 320 kilometrenin üzerinde hızla uçacak ve uçuş sırasında neredeyse hiç ses duyulmayacak. 160 kilometreden fazla menzile sahip olan aracın bir prototipi şu anda üretiliyor ve ilk test uçuşunun bu yıl içinde yapılması planlanıyor.

Yurt dışından talep yağıyor: ASELSAN kara ve denizden sonra hava araçlarında da göreve başlıyor
EKONOMİ
Yurt dışından talep yağıyor: ASELSAN kara ve denizden sonra hava araçlarında da göreve başlıyor

Reuters: Türkiye İHA pazarında öncü bir aktör haline geldi Bayraktar TB2 satışı ülkeyi ileri taşıyor
DÜNYA
Reuters: Türkiye İHA pazarında öncü bir aktör haline geldi Bayraktar TB2 satışı ülkeyi ileri taşıyor

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.