Gündem Acemi erler yemin etti

Acemi erler yemin etti

Amasya ve Tokat'ta acemi eğitimlerini tamamlayan askerler için yemin töreni düzenlendi.

Haber Merkezi AA
Amasya ve Tokat'ta yemin töreni düzenlendi.
Amasya ve Tokat'ta yemin töreni düzenlendi.

Amasya 15. Piyade Eğitim Tugay Komutanlığında düzenlenen törende, 1997/2 dönem 2. kademe 2 bin 900 er yemin ederek vatani görevlerinin ilk bölümünü tamamladı.

General Hikmet Akıncı Kışlası'ndaki törende tugaya ilk katılan ve eğitim sürecini başarıyla tamamlayan askerlere hediye ve teşekkür belgesi verildi.

12. Alay Komutanı Piyade Albay Ahmet Emrullah Akkurt, burada yaptığı konuşmada, yemin törenine katılanlara teşekkür ederek, anne ve babaların yetiştirdiği evlatlarından uzakta kalmalarından dolayı endişe duymamaları gerektiğini, çocuklarının kendilerine emanet olduğunu söyledi.

15. Piyade Eğitim Tugay Komutanlığı Bandosu'nun marşlar çaldığı tören, acemi erlerin yemin etmesi ve geçit töreniyle sona erdi.

Ailelerin çocuklarıyla buluşması sırasında ise duygusal anlar yaşandı. Bazı ailelerin gözyaşlarına hakim olamadığı görüldü.

Tokat

Tokat 48. Piyade Eğitim Alayı'nda vatani görevlerini yapan 1997/2/B tertip acemi erler için düzenlenen törende, saygı duruşunda bulunulmasının ardından İstiklal Marşı okundu.

Alayın tarihçesinin anlatılmasının ardından konuşan Alay Komutanı Piyade Albay Aykut Biçeroğlu, "Bu yemin ile sizler, milletimize sadakatle hizmet edeceğinizi, emirlere ve amirlerinize mutlak itaat edeceğinizi, ulusumuzun güvenine layık olacağınızı ve Atatürkçü düşünce sistemine gönülden bağlı kalacağınızı beyan ettiniz." ifadesini kullandı.

Konuşmanın ardından acemi birliğinde eğitimini tamamlayan bin 80 er ant içti. Daha sonra spor dallarında dereceye girenlere protokol üyeleri tarafından hediyeler verildi.

REKLAM
/**/

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.