Gündem Asistan hekim Ertan İskenderi bıçakla yaralayan sanık Bayram Nargünerin cezası belli oldu

Asistan hekim Ertan İskender'i bıçakla yaralayan sanık Bayram Nargüner'in cezası belli oldu

Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesinde görevli asistan hekim Ertan İskender'i bıçakla yaralayan sanık Bayram Nargüner, 16 yıl 2 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi AA
Asistan hekim Ertan İskenderi bıçakla yaralayan sanık Bayram Nargünerin cezası belli oldu - Son dakika
Ertan İskender

Ankara 31. Ağır Ceza Mahkemesindeki karar duruşmasına tutuklu sanık Nargüner, Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla katıldı, taraf avukatları ise salonda hazır bulundu.

Duruşmada, tanıkların dinlenilmesinin ardından Cumhuriyet savcısına esas hakkındaki mütalaası soruldu.

Savcı, iddianame doğrultusunda sanığın "kişinin yerine getirdiği kamu görevi nedeniyle kasten öldürmeye teşebbüs" ve "hakaret" suçlarından üst sınırdan cezalandırılmasını talep etti.

Doktoru bıçaklayan hasta 'dövdüler' dedi: Gerçek kamerada ortaya çıktı
GÜNDEM
Doktoru bıçaklayan hasta 'dövdüler' dedi: Gerçek kamerada ortaya çıktı

Müşteki avukatı Özge Kalyoncu, mütalaaya katıldıklarını belirterek, sanığın indirim uygulanmaksızın cezalandırılmasını istedi.

Sanık avukatı ise müvekkilinin öldürme kastıyla hareket etmediğini, suçun yaralama kapsamında değerlendirilmesi gerektiğini savunarak, hakaret suçuna ilişkin ise delil bulunmadığını öne sürdü.

Ankara'da hastanede doktora saldıran zanlı tutuklandı
GÜNDEM
Ankara'da hastanede doktora saldıran zanlı tutuklandı

Son sözü sorulan sanık Nargüner, "Pişmanım, keşke olmasaydı. Beraatimi istiyorum" dedi.

Beyanların ardından kararını açıklayan mahkeme, herhangi bir indirim uygulamadan sanığa "kişinin yerine getirdiği kamu görevi nedeniyle kasten öldürmeye teşebbüs"ten 15 yıl, "hakaret" suçundan ise 1 yıl 2 ay hapis cezası verdi.

Sanığın tutukluluk halinin devamına hükmedildi.

Sağlık Bakanı Koca'dan saldırıya uğrayan doktor Ertan İskender'e ziyaret
KORONAVİRÜS
Sağlık Bakanı Koca'dan saldırıya uğrayan doktor Ertan İskender'e ziyaret

Olay

Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesinde görevli asistan hekim Ertan İskender, 27 Mayıs 2021'de hastası Bayram Nargüner'in bıçaklı saldırısına uğramış, eli ve belinden yaralanmıştı. Gözaltına alınan şüpheli tutuklanmıştı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, Nargüner hakkında "kişinin yerine getirdiği kamu görevi nedeniyle kasten öldürmeye teşebbüs" suçundan 13 yıldan 20 yıla, "hakaretten" ise 1'den 2 yıla kadar hapis cezası istenmişti.

Saldırı sonrasında psikolojik destek alan doktor Ertan İskender, hastaların tedavilerini uygulamakta zorlandığını belirterek görevinden istifa etmişti.

Hastası tarafından bıçaklanan doktor Ertan İskender istifa etti
GÜNDEM
Hastası tarafından bıçaklanan doktor Ertan İskender istifa etti

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.