Ramazan özel sayfa
  • İFTARA KALAN SÜRE 00:00:00
Gündem ATMden çektiği paralar arasında, 6 adet hatalı basım 50 TL çıktı

ATM'den çektiği paralar arasında, 6 adet hatalı basım 50 TL çıktı

Antalya'nın Serik ilçesinde oto galerici Ahmet Özen'in bir banka ATM'sinden çektiği paralar arasında hatalı basım 6 adet 50 lira çıktı.

Haber Merkezi DHA
ATMden çektiği paralar arasında, 6 adet hatalı basım 50 TL çıktı
ATM'den çektiği paralar arasında, 6 adet hatalı basım 50 TL çıktı.

Serik'te yaşayan Ahmet Özen, sabah saatlerinde banka ATM'sinden bir miktar para çekip eczaneye gittiğini söyledi.

Muğlalı pazarcı hatalı basım 50 liralık banknotu 70 bin liradan satışa çıkardı
GÜNDEM
Muğlalı pazarcı hatalı basım 50 liralık banknotu 70 bin liradan satışa çıkardı

Görünce gözlerine inanamadı: Hatalı basım 50 TL'ye 50 bin lira istiyor
HAYAT
Görünce gözlerine inanamadı: Hatalı basım 50 TL'ye 50 bin lira istiyor

"Paraları sahte zannettim"

Eczaneden ihtiyaçlarını aldıktan sonra 50 lira verip ayrıldığını anlatan Özen, "Eczacı arkamdan seslenerek paranın sahte olduğunu söyledi. Ben o an tedirgin oldum. Diğer 5 adet 50 liraya bakınca onların da aynı olduğunu fark ettim. Sonradan basım hatası olduğu anlaşıldı. Son günlerde hatalı basım 50 lira ile ilgili haberleri duyuyorduk. Koleksiyonculardan talep olduğu takdirde biz de değerlendirmek isteriz" dedi.

Trabzonlu fırıncı hatalı basılan banknota 80 bin lira istiyor
FOTOĞRAF 6
Title
Tonya ilçesindeki bir fırında usta olarak çalışan Şerafettin Elbir, bir müşterisinin verdiği 50 TL'lik banknottaki hatayı fark etti. Paranın ön yüz sağ üst köşesinde ’50’ yazması gerekirken ‘5’ yazdığını gören Elbir, durumdan şüphelenerek, sahte olduğunu düşündüğü parayı bankaya götürdü. Bankada yapılan incelemelerin ardından, paranın sahte olmadığı anlaşıldı.
Title
Paranın hatalı basıldığı tespit edilirken, internette araştırma yapan Elbir, koleksiyoncuların bu tür paralara ilgi gösterdiğini öğrendi. Elbir, hatalı basım paranın fotoğraflarını internet ortamında paylaşıp, satışa çıkardı. Elbir, en az 80 bin TL istediği parayı, en yüksek teklifi verene satacak.
Title
Paranın hatalı basıldığını ve Türkiye'de sadece birkaç tane olduğunu söyleyen Elbir, “Akşam iş yerinin kasasını toparlarken, kasadaki 50 TL’nin sıfırının olmadığını fark ettim. Durumu bir arkadaşıma anlattım, arkadaşımda bana bu paralarının değerli olduğunu ve koleksiyonerlerin bu paralara ilgi duyduğunu söyledi. Arkadaşımla paranın sahte olup olmadığını öğrenmek için bankaya gittik.
Title
Bankada para okuma cihazından geçti, ardından para kalemi kullandık sahte olmadığını öğrendik. Sonra internette bir araştırma yaptık; bu paraların çok yüksek rakamlara 70-80 bin liraya satıldığını öğrendik. Biz de açık artırma usulüyle parayı 80 bin liradan satışa sunduk. En yüksek teklifi verene parayı vermeyi düşünüyoruz” dedi.
Title
Title
Trabzonlu fırıncı hatalı basılan banknota 80 bin lira istiyor
Trabzon'u Tonya ilçesinde yaşayan 33 yaşındaki fırın ustası Şerafettin Elbir, bir müşterisinin verdiği hatalı basım 50 TL'lik banknotu, 80 bin liraya satışa çıkardı. Banknotu açık artırma usulüyle parayı 80 bin liradan satışa sunan Elbir, "En yüksek teklifi verene parayı vermeyi düşünüyoruz” ifadelerini kullandı.
Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.