Gündem Bu adama haddini bildirin

Bu adama  haddini bildirin

104 amiralin darbe bildirisine destek veren İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Kamil Erozan, bu kez NATO Zirvesi’nde Cumhurbaşkanı’na tercümanlık yapan Fatma Kavakçı’yı hedef aldı. Erozan, “Tercüman demek zor. Merve Kavakçı’nın kızı..!” diyerek aslında Kavakçı’nın başörtülü olmasından rahatsız olduğunu gösterdi. Türkiye ve dünyanın en iyi üniversitelerinde eğitim alan Kavakçı, daha önce Trump, Merkel, Macron dahil birçok ismin olduğu toplantılarda tercümanlık yapmıştı.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Yeni Şafak
Bu adama ​haddini bildirin
Ahmet Kamil Erozan

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Kamil Erozan, vukuatlarına bir yenisini ekledi.

104 emekli amiralin darbe bildirisine destek veren ve “Bütçeyi tasarruflu kullanın, çünkü yılın ikinci yarısında biz devralacağız” diyen İYİ Parti’li Erozan, önceki yıl atanmasının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın birçok programına refakat eden tercümanı Fatma Kavakçı’yı diline doladı. Erozan, skandal paylaşımı ile Biden-Erdoğan görüşmesini bulandırmaya çalıştı.

2019 JAPONYA
2019 JAPONYA

HDP'li Garo Paylan'dan CHP ve İYİ Parti'ye sert sözler: 'HDP ile beraber misiniz?' deyince inkar ediyorlar bu büyük bir sıkıntı
GÜNDEM
HDP'li Garo Paylan'dan CHP ve İYİ Parti'ye sert sözler: 'HDP ile beraber misiniz?' deyince inkar ediyorlar bu büyük bir sıkıntı

SKANDAL PAYLAŞIM

  • İkilinin baş başa görüşmesinde Fatma Kavakçı’nın tercümanlık yapması konusunda Erozan, “Erdoğan’ın tercümanı..! Biden ile konuştuklarının mahremiyeti konusunda kimseye güvenemediklerinden tercüme yetenekleri ve gündemdeki konulara hakimiyeti şüpheli, ancak aidiyetinden emin oldukları bir kişiyi (tercüman demek zor) tercih etmişler… Merve Kavakçı’nın kızı..!” dedi.

2019 ANKARA
2019 ANKARA

Ateşle oynuyor: Sokağın fitilini ateşleme talimatını kimden aldın
GÜNDEM
Ateşle oynuyor: Sokağın fitilini ateşleme talimatını kimden aldın

VUKUATI İLK DEĞİL

Fatma Kavakçı üzerinden algı yaratmaya çalışan İYİ Parti’li Erozan, Meclis’te bütçe görüşmeleri sırasında Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu’na “Bütçeyi tasarruflu kullanın, çünkü yılın ikinci yarısında biz devralacağız” ifadeleri ile darbe imasında bulunmuştu. Erozan, 104 emekli amiralin darbe imalı bildirisine destek vererek tepki toplamıştı.

2019 İSTANBUL
2019 İSTANBUL

BİRÇOK GÖREV ÜSTLENDİ

  • Dünyanın ve ülkemizin en iyi üniversitelerinde lisans, yüksek lisans ve doktorasını yapan Kavakçı, bir süredir Cumhurbaşkanlığı’nda uluslararası ilişkiler uzmanı ve tercümanı olarak görev alıyor. Ocak 2019 yılında ise Cumhurbaşkanı danışmanı olarak atanan Kavakçı, birçok görüşmede görev üstlendi. Kavakçı, İstanbul’da 2018 yılında yapılan Dörtlü Suriye zirvesinde Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ve Almanya Şansölyesi Angela Merkel ile yapılan görüşmelerde hazır bulundu.

2021 BELÇİKA
2021 BELÇİKA

İYİ Partili yönetici Kur'an ayetleriyle dalga geçti
GÜNDEM
İYİ Partili yönetici Kur'an ayetleriyle dalga geçti

TRUMP İLE GÖRÜŞMEDE TERCÜMAN KAVAKÇI

2019 yılında Japonya’nın Osaka kentinde yapılan G-20 Zirvesi’nde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın dönemin ABD Başkanı Donald Trump ile yaptığı görüşme ile yine 2019 yılında Ankara’da Pakistan Başbakanı İmran Han ile biraraya geldiği programda da tercümanlık görevini yine Fatma Kavakçı üstlenmişti.

HAMZA DAĞ’DAN TEPKİ

  • Paylaşımı tepkiyle karşılanan Erozan için “Bu adama haddini bildirin” yorumları yapıldı. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ ise “Başörtülü bir hanımefendinin Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı’na tercüman olmasını mı hazmedemiyorsunuz yoksa sizi rahatsız eden akademik yetkinliğini kazanmış birisinin başörtülü olması mı? Milletimizin değerleri ile olan kavganızdan ne zaman vazgeçeceksiniz?” dedi.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.