Gündem Buğra Kavuncuya saldıran şahsın MHPli olduğu iddiasına MHPden sert tepki

Buğra Kavuncu'ya saldıran şahsın MHP'li olduğu iddiasına MHP'den sert tepki

İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu'ya saldıran kişinin MHP ile bağlantısının olduğu iddia edildi. İddialara sosyal medya hesabından yanıt veren MHP İstanbul İl Başkanı Birol Gür, durumu 'tarafımıza atılmaya çalışılan çamurdan öte bir şey değildir' diye tanımladı. Gür, iddia sahipleri ile mahkemede hesaplaşacağını da sözlerine ekledi.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Yeni Şafak
Buğra Kavuncuya saldıran şahsın MHPli olduğu iddiasına MHPden sert tepki
Buğra Kavuncu

İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu'ya saldıran Sinan Oral'ın Silivri'de yakalandığını açıklanmıştı. Oral, çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklandı.

Oral'ın yakalanmasının ardından saldırganın MHP ile bağlantılı olduğu iddia edildi.

MHP İstanbul İl Başkanı Gür'den yalanlama

Bu iddialara MHP İstanbul İl Başkanı Birol Gür Twitter hesabından yaptığı paylaşımlarla yanıt verdi. Söylenenlerin MHP'ye çamur atmak amacıyla ortaya atıldığını ifade eden Gür, mahkemeye başvuracağını da söyledi.

İYİ Partili Buğra Kavuncu'ya saldıran şüpheli yakalandı
GÜNDEM
İYİ Partili Buğra Kavuncu'ya saldıran şüpheli yakalandı

'Atılmaya çalışılan çamurdan öte bir şey değil'

"İl Başkanına yapılan yumruklu saldırı sonrası açık kaynaklarda ip gençlik kolları üyesi olduğu, ki bu saate kadar konuyla ilgili yalanlama gelmezken, İlçe Başkanımızın yapılan bir davete katıldığı eski resimler üzerinden algı oluşturması yalan, manipülasyon ve fabrikatör olduğunu bildiğimiz kalem sahibi İsmail Saymaz tarafından habere konu edilmesi, yalan, manipülasyon ve fabrikatör haber kanalı Halk TV üzerinden gündeme taşınması, tarafımıza atılmaya çalışılan çamurdan öte bir şey değildir. " diyen Gür, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bu gibi çamur-iftira kokan haberlerle mücadele etmesini bilmiş, kurulan her tuzağı bozmayı başarmıştır. Hareketimizi taraf yapma ve şahsi kimliğimizi zan altında bırakmak noktasında heves sahibi fabrikatörlerle hukuk dairesinde mücadelemizi yapacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın"

İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu'ya saldırı
GÜNDEM
İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu'ya saldırı

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.