|

Çanakkale Kepez'de orman yangınıyla amansız mücadele: Alevlere müdahale için Nene Hatun gemisi de yola çıktı

Çanakkale Kepez bölgesinde orman yangınlarına müdahale sürerken çalışmalara destek vermek amacıyla Nene Hatun Acil Durum Müdahale Gemisi de yola çıktı. Saatte 9 bin 600 metreküp su basabilen yatayda 150, dikeyde 70 metre su püskürten yangın söndürme sistemli Nene Hatun gemisinin İstanbul'dan hareket ettiği bildirildi.

20:18 - 22/08/2023 Salı
Güncelleme: 22:08 - 22/08/2023 Salı
AA
Nene Hatun gemisi
Nene Hatun gemisi

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, "Nene Hatun Acil Durum Müdahale Gemisi"nin Çanakkale Kepez bölgesindeki yangına müdahale için bölgeye hareket ettiğini duyurdu.

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, saatte 9 bin 600 metreküp su basabilen yatayda 150, dikeyde 70 metre su püskürten yangın söndürme sistemli "Nene Hatun Acil Durum Müdahale Gemisi" Kepez bölgesindeki yangına müdahale için bölgeye hareket etti.

Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü de eski adı Twitter olan X sosyal medya platformunda yaptığı paylaşımda, "Çanakkale Kepez'de yaşanan orman yangını nedeniyle gemi trafiği, çift yönlü geçici olarak askıya alındı. Genel Müdürlüğümüze ait römorkörler olası bir müdahale için teyakkuz halinde beklerken ülkemizin ilk acil müdahale gemisi olan Nene Hatun gemimiz İstanbul'dan hareket etti." ifadelerini kullandı.#çanakkale
#Kepez
#Kıyı Emniyeti
#Nene Hatun
#Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı
#yangın
6 ay önce
default-profile-img