Gündeme-Devlet soy ağacı sorgulama nasıl yapılır

e-Devlet soy ağacı sorgulama nasıl yapılır? Alt/üst soy ağacı sorgulama sayfası girişi

e-Devlet soy ağacı sorgulama nasıl yapılır

e-Devlet girişi ile alt üst soy ağacı sorgulama yapmak isteyen binlerce kişi turkiye.gov.tr adresine akın etti. Yoğun nedeni ile e-Devlet uygulaması erişime kapatılmıştı. Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü ise e-Devlet alt üst soy ağacı sorgulama sayfası girişi için açıklama yaptı. İşte e-Devlet soy ağacı sorgulama giriş sayfası ve soy ağacı öğrenme detayları.

Haber MerkeziYeni Şafak
Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü  soy ağacı sorgulama hizmetini vatandaşın hizmetine açtı.
Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü soy ağacı sorgulama hizmetini vatandaşın hizmetine açtı.

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü soy ağacı sorgulama sayfası erişim sorunu ile ilgili önemli bir duyuru yayımladı. Alt- Üst Soy Bilgisi raporlarının ne zaman tekrar erişime açılacağı açıklandı. Peki e-Devlet üzerinden soy ağacınızı nasıl çıkaracaksınız? İşte soy ağacı sorgulamak için yapmanız gerekenler...

Soyağacı sorgulama ne zaman tekrar açılacak?

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından e-Devlet soy ağacı sorgulama erişimi ile ilgili şu açıklama yapıldı:

08.02.2018 tarihinde saat 14.00’da E-Devlet üzerinden hizmete açılmış olan Alt-Üst Soy Raporu 09.02.2017 tarihi saat 02.00’e kadar yaklaşık olarak 200.000 adet üretilmiştir. Vatandaşlarımızın yoğun ilgi gösterdiği hizmette asıl yoğunluk ise gece 02.00 - 04.00 arasında (yaklaşık 110.000 Alt-Üst Soy Raporu) yaşanmıştır. Saat 04.00’dan itibaren ise aşırı talep olmasından dolayı verilen hizmette gecikmelerin oluşmasına ve vatandaşların bekleme sürelerinde artış yaşanmaya başlamasından dolayı Alt-Üst Soy Raporunun E-Devlet üzerinden paylaşımı geçici olarak durdurulmuştur. Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından E-Devlet üzerinden sunulmakta olan Nüfus Kayıt Örneği ve Yerleşim Yeri ve Diğer Adres Belgesi hizmeti sunulmaya devam etmekte olup, yoğunluğun azalmasından sonra Alt-Üst Soy Raporu hizmeti en kısa sürede vatandaşların kullanımına açılacaktır. Ancak vatandaşların yoğun talebi ile orantılı olarak Alt-Üst Soy Raporunun gecikmeli veya kesintili hizmet vermesi ihtimali bulunmaktadır.

REKLAM

Soy ağacı sorgulama sayfası.

Soyağacı sorgulama nasıl yapılır?

Soy ağacını öğrenmek isteyenlerin, e-devlet sitesindeki Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü bölümü altında yer alan Alt-Üst Soy Bilgisi Sorgulama ekranını açması gerekiyor.

Buradaki ekrandan Alt Üst Soy Listesi açılabiliyor. Bu ekrandan ayrıca belge görüntülenmesi de sağlanabiliyor.

SOY AĞACI SORGULAMA SAYFASI İÇİN TIKLAYINIZ...

Soy ağacı sorgulama sekmesi.

REKLAM

e-Devlet sistemine nasıl giriş yapılır?

e-Devlet'e giriş yapabilmek için öncelikle e-Devlet şifrenizin olması gerekmektedir. PTT şubesinden e-Devlet şifresi alındıktan sonra T.C. kimlik numarası ve şifre ile E-Devlet sistemine giriş yapılabilir.

Şifrenizi aldıktan sonra e-Devlet girişi için tıklayınız…

Açılan sayfada sağ üst köşede bulunan "Sisteme Giriş" yazısına tıklayınız. Tıkladıktan sonra açılan sayfada size ait olan T.C. kimlik numaranız ile PTT şubelerinden aldığınız e-Devlet şifresini yazarak giriş yapabilirsiniz. e-Devlet sistemine girildikten sonra sol tarafta bulunan menü kullanılarak kamu kurumlarının listesine ve verdikleri hizmetlerin listesine erişilebilir.

REKLAM

Soy ağacı sorgulama sayfası askıya alındı
GÜNDEM
Soy ağacı sorgulama sayfası askıya alındı

'Çocuk istismarına karşı komisyon kuruldu'
Gündem

'Çocuk istismarına karşı komisyon kuruldu'

Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında toplanan Bakanlar Kurulu 5 saat sürdükten sonra sona erdi. Toplantı sonrası basın açıklaması yapan Hükümet Sözcüsü Bozdağ, çocuk istismarına karşı komisyon kurulduğunu belirterek "6 Bakandan oluşan komisyon kuruldu. Amaç çocukların daha etkin korunması olacaktır. Her türlü ahlaksızlığa karşı, her türlü saldırıya karşı çocuklarımızı korumak hepimizin vazifesidir. Öncelikle de hükümetimizin, güvenlik güçlerimizin ve devlet kurumlarının başta gelen vazifesidir." dedi.
Diriliş Ertuğrul'dan üzücü haber
Hayat

Diriliş Ertuğrul'dan üzücü haber

TRT 1 ekranlarında yayınlanan Diriliş Ertuğrul dizisinin yönetmeni Metin Günay, bir süredir hastanede tedavi gören babası Muhsin Günay'ı kaybetti. Vefat eden Keçiborlu Eski Belediye Başkanı Muhsin Günay, yarın Isparta'da defnedilecek.
Bir ilk: BAL'dan Milli Takım'a seçildi
Spor

Bir ilk: BAL'dan Milli Takım'a seçildi

Karadeniz Ereğli Belediyespor’un 2017-2018 sezonu BAL Ligi kadrosunda yer alan 2000 doğumlu Volkan Uluğ, U18 Milli Takımı'nın 21-23 Şubat tarihleri arasında Antalya da oynayacağı Rusya maçının 22 kişilik kadrosunda yer alacak.
Yerli ilacı kim istemiyor
Hayat

Yerli ilacı kim istemiyor

Türkiye, savunma başta olmak üzere birçok sektörde yerli atılımı yaparken ilaçta tersi yaşanıyor. Yerli firmalar kapandı, ilaç pazarı ABD'li ve Avrupalı firmaların eline geçti. İlaca yılda 25 milyar lira harcayan Türkiye’de en çok ciro yapan ilk 100 ilacın 95’i ithal.


Yerli ilaca darbe, Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu’nun (TİTCK) 2016’da yerli üretime desteği kesmesiyle indi. Hatta yabancılar aynı ilaca iki farklı hastalık için ayrı ruhsat alabilirken yerli firma ruhsat almakta zorlanıyor. Ruhsat öncesi istenen paralar ve TİTCK’e ödenen danışmanlık ücretleri de yerli üreticiyi vuruyor. Yerli şirketler ya kapanıyor ya da fason üretime geçiyor.


Yerli üretim durunca yabancı firmalar ilacı piyasadan çekiyor veya fahiş zamlar yapıyor. Mestino isimli ilaç ilginç bir örnek. İthalat özendirilince üretim İsveç’e taşındı. Fiyatı da 11 liradan 300 euroya fırladı.