Gündem Gaziantepte "pitbull" saldırısına uğrayan Asiye Antalyaya getirildi Tedavisini Prof Dr Ömer Özkan yapacak

Gaziantep'te "pitbull" saldırısına uğrayan Asiye Antalya'ya getirildi: Tedavisini Prof. Dr. Ömer Özkan yapacak

Gaziantep'te, pitbull cinsi 2 köpeğin saldırısında ağır yaralanan 4 yaşındaki Asiye Ateş'in tedavisi Antalya'da devam edecek. Gaziantep'te tedavisinin sürdüğü özel hastaneden ambulansla Gaziantep Havalimanı'na getirilen küçük Asiye, Sağlık Bakanlığının devreye girmesiyle helikopter ambulansla Antalya'ya sevk edildi.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi AA
Gaziantepte pitbull saldırısına uğrayan Asiye Antalyaya getirildi: Tedavisini Prof. Dr. Ömer Özkan yapacak ​
Gaziantep'te, pitbull cinsi 2 köpeğin saldırısında ağır yaralanan 4 yaşındaki Asiye Ateş'in tedavisine, Akdeniz Üniversitesi Hastanesinde devam edilecek.

Gaziantep'te, pitbull cinsi 2 köpeğin saldırısında ağır yaralanan 4 yaşındaki Asiye Ateş'in tedavisi Antalya'da devam edecek.

Şahinbey ilçesinde 22 Aralık'ta iki "pitbull"un saldırısında ağır yaralanınca kaldırıldığı Gaziantep Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesindeki ilk müdahalenin ardından özel hastaneye sevk edilen Asiye Ateş'in tedavisine Akdeniz Üniversitesi Hastanesinde devam edilmesi için Sağlık Bakanlığı devreye girdi.

Minik Asiye'nin sevki sırasında hastanede bulunan Adalet Bakanı Abdulhamit Gül ile Vali Davut Gül, çocuğu uğurladı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, dünyada ilk rahim naklini, Türkiye'nin de ilk yüz ve çift kol nakillerini gerçekleştiren Prof. Dr. Ömer Özkan ile görüşerek, tedavinin Akdeniz Üniversitesi Hastanesinde yapılmasını istedi. Bunun üzerine minik Asiye için hastanede gerekli hazırlıklar yapıldı.

Minik Asiye Antalya'ya getirildi.
Minik Asiye Antalya'ya getirildi.

Sağlık Bakanlığınca görevlendirilen hava ambulansıyla Gaziantep'ten Antalya Havalimanı'na getirilen çocuk, 112 Acil Servis ekiplerince Akdeniz Üniversitesi Hastanesine götürüldü.

TEDAVİSİNİ PROF. DR. ÖMER ÖZKAN YAPACAK

Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Ana Bilim Dalı ekibi tarafından karşılanan minik Asiye, yoğun bakım servisine alındı. Asiye Ateş'in tedavisini Prof. Dr. Ömer Özkan ve ekibi gerçekleştirecek.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da çocuğun bir an önce sağlığına kavuşması için süreci yakından takip ettiği öğrenildi.

PITBULL CİNSİ KÖPEKLER ASİYE'YE SALDIRMIŞTI

Şahinbey ilçesi Beştepe Mahallesi'nde 22 Aralık'ta 2 pitbull cinsi köpeğin saldırısına uğrayan 4 yaşındaki Asiye Ateş, ağır yaralanmıştı. Olayla ilgili 6 kişi gözaltına alınmış, zanlılardan 3'ü tutuklanmıştı.

Saldırgan köpekler ise Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğünce, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Hayvan Barınağı ve Rehabilitasyon Merkezine teslim edilmişti.

Pitbull saldırısına uğrayan Asiye'nin babası konuştu: 'Biz adalete güveniyoruz'
FOTOĞRAF 13
Title
Gaziantep'te, pitbull cinsi 2 köpeğin saldırısında ağır yaralanan çocuğun hayati tehlikesinin devam ettiği belirtildi.<br><br>Özel Devam Hastanesi Başhekimi Dr. Beyhan Tahmazoğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, saldırıya uğrayan 4 yaşındaki Asiye Ateş'in ilk müdahalesinin Gaziantep Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesinde yapıldığını hatırlattı.<br><br>
Title
Çocuğun hastaneye geldiğinde hayati tehlikesinin olduğunu ve şuurunun kapalı olduğunu belirten Tahmazoğlu, şunları kaydetti:<br><br>\"Kafatasında ve yüzünde saldırıya bağlı doku ezilmeleri mevcuttu. Ense, kemik ve boyun dokusunda ciddi manada defekt oluşmuştu. Beyin dokusuna geçen ısırıklar mevcuttu. Dünden beri bir dizi ameliyatlar geçirdi. Sağ kulak bölgesinde ciddi ısırıklar mevcuttu. Şu an genel durumu daha iyi ve şuuru açık. İlk geldiği zamana göre durumu daha iyi ama hayati tehlikesi ciddi manada devam ediyor. Enfekte bir yara olduğu için daha sonraki günlerde oluşacak enfektelere karşı, doku kayıplarına karşı ciddi manada sıkıntılar olabilecek. Plastik cerrahi ve beyin cerrahi anlamında bir dizi daha operasyonlar geçirmesini bekliyoruz. Bunu yakından takip ediyoruz. Sonraki süreci zaman gösterecek. Hayati ve kalıcı hasar yönünden şu an riski devam ediyor.\"
Title
\"YÜZ FELCİ VE İŞİTME KAYBI OLABİLİR\"<br><br>Çocuğun boyun ve yüz kısmında doku kayıplarının olduğunu vurgulayan Tahmazoğlu, şöyle devam etti:<br><br>\"Ense bölgesinde özellikle kemik dokuda kayıp var. Bundan dolayı ciddi manada enfeksiyon riski var. Önümüzde 3-4 gün enfeksiyon yönünden çok önemli. Çok riskli bir dönem. Bunları takip edeceğiz. Tedbirlerimizi aldık. Süreç devam edecek zaman gösterecek. Özellikle sağ kulak bölgesindeki kulakta tamamen kayba uğrayabilecek yerler var. Yüz felci ve işitme yönünden takip edilmesi gereken bir hasta.\"<br><br>Dün, Şahinbey ilçesi Beştepe Mahallesinde 2 pitbull cinsi köpeğin saldırısına uğrayan 4 yaşındaki Asiye Ateş, ağır yaralanmıştı. Olayla ilgili 6 kişi gözaltına alınmıştı. Saldırgan köpekler ise Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğünce, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Hayvan Barınağı ve Rehabilitasyon Merkezine teslim edilmişti.
Title
FATMA ŞAHİN ZİYARET ETTİ<br><br>Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, pitbull cinsi 2 köpeğin saldırısında ağır yaralanan çocuğun yakınlarını ziyaret etti.<br><br>Şahin, saldırıya uğrayan 4 yaşındaki Asiye Ateş'in tedavi altına alındığı Özel Deva Hastanesi'ne geldi. Burada Ateş'in durumu hakkında Başhekim Dr. Beyhan Tahmazoğlu'dan bilgi aldı.<br><br>Daha sonra Asiye'nin babası Hüseyin Ateş, amcası Cuma Ateş ve halası Hatice Öztürk ile görüşerek geçmiş olsun dileğinde bulundu.
Title
Baba Ateş, buradaki konuşmasında, suçluların cezalandırılmasını isteyerek, \"Benim kızımın başına gelen başka birinin kızının başına gelebilirdi.\" dedi.<br><br>Şahin, ziyaretin ardından gazetecilere, küçük Asiye'nin yoğun bakımdaki tedavisine devam edildiğini söyledi.<br><br>Asiye'nin sağlığıyla ilgili güzel haberler alacaklarını umut ettiklerini ve gerekenleri yaptıklarını ifade eden Şahin, şunları kaydetti:<br><br>\"Tehlike arz eden 6 köpek türü var. Bunların kesinlikle insana yakın alanda bakılması ve yaşatılmaması gerekiyor. Bu hukuken bir suçtur. Böyle olmasına rağmen şehrin merkezinde ve 400 civarında kişinin yaşadığı site içerisinde bir kulübe yapılarak, bir de sorumluluk sahibi site yöneticisince besleniyor. Hemen hukuki süreç başlatıldı, tutuklandılar ve içerideler. Bundan sonra Asiye kızımızın yaşadığını yaşatmamak için alınması gereken tedbir ve görevler var.\"
Title
Yeni yaptıkları barınaklarla sokak hayvanları için önemli çalışmalar yürüttüklerini dile getiren Şahin, \"Özelikle tehlike arz eden hayvanlarla alakalı 'işte biz götürecektik de yer bulamadık' diye hiçbir mazeret yok. Bizim 153 hattımız var. Bu hattan da insana zarar veren hayvan türlerini besleyen varsa bize bildirsin. Onları hızla bir şekilde alıp barındırarak rehabilite edecek sistemiz mevcut.\" ifadelerini kullandı.<br><br>Dün, Şahinbey ilçesi Beştepe Mahallesi'nde 2 pitbull cinsi köpeğin saldırısına uğrayan 4 yaşındaki Asiye Ateş, ağır yaralanmıştı. Olayla ilgili 6 kişi gözaltına alınmıştı. Saldırgan köpekler ise Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğünce, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Hayvan Barınağı ve Rehabilitasyon Merkezi'ne teslim edilmişti.
Title
\"BİZ ADALETE GÜVENİYORUZ\"<br><br>Başkan Şahin, talihsiz kızın babası Hüseyin Ateş, halası Hatice Öztürk ve amcası Cuma Ateş ile bir süre sohbet ederek moral verdi. Baba Hüseyin Ateş ziyaret esnasında Şahin’e, “Bu hayvanları besleyen sitenin kendi yöneticisidir. Bu sitede oturan kişiler ona emanettir. Bu benim değil de başkasının kızı da olabilirdi. İdareciler hepsi bizimle tek tek ilgilendi, Allah hepsinden razı olsun. Biz adalete güveniyoruz” dedi.
Title
SAHİPLERİNE 60 BİN TL CEZA YAZILDI<br><br>Öte yandan olayın ardından gözaltına alınan 6 kişinin sorgulaması sürüyor. Şüpheliler arasında bulunan köpeklerin ismi açıklanmayan 2 sahibine Gaziantep Doğa Koruma Milli Parklar Müdürlüğü'nce 30'ar bin lira idari para cezası uygulandığı öğrenildi.
Title
BAŞSAVCILIK AÇIKLAMA YAPTI<br><br>Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığından konuyla ilgili yapılan açıklamada, \"22 Aralık 2021 tarihinde ilimiz Şahinbey ilçesinde meydana gelen pitbull cinsi köpeğin saldırısı sonucu A.A. isimli küçük çocuğun ağır yaralanması olayıyla ilgili başlatılan soruşturma kapsamında 3 şüpheli sevk edildikleri Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliğince tutuklanmıştır\" ifadelerine yer verildi.
Title
Title
Title
Title
Pitbull saldırısına uğrayan Asiye'nin babası konuştu: 'Biz adalete güveniyoruz'
Türkiye, Gaziantep'teki pitbull saldırısında ağır yaralanan 4 yaşındaki Asiye Ateş'e ağladı. Küçük kızın sağlık durumuyla ilgili tedavi gördüğü hastanenin başhekimi Dr. Beyhan Tahmazoğlu açıklama yaptı. Asiye'nin hayati tehlikesinin devam ettiğini, beyin dokusunda, yüzünde, kulağında ve boyun kısmında ciddi hasarlar tespit edildiğini belirtti. Pitbull dehşeti ile ilgili gözaltına alınan 6 kişiden 3'ü tutuklandı. Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, pitbull cinsi 2 köpeğin saldırısında ağır yaralanan çocuğun yakınlarını ziyaret etti. 4 yaşındaki kızın babası Hüseyin Ateş, "Bu benim değil de başkasının kızı da olabilirdi. Biz adalete güveniyoruz” dedi.

Gaziantep'te küçük çocuğu pitbullun ağzından kurtaran adam konuştu: Köpeğin burnunu yumrukladım
OYNAT 00:34
Gaziantep'te küçük çocuğu pitbullun ağzından kurtaran adam konuştu: Köpeğin burnunu yumrukladım
Gaziantep'te oturduğu sitenin bahçesinde pitbull cinsi iki köpeğin saldırısına uğrayarak ağır yaralanan Asiye Ateş'in tedavisine devam ediliyor. Olayı görüp Asiye'nin yardımına koşan bina sakini Celal Aslan, yaşananları anlattı. Aslan, 'Dışarı koştuğumda köpekler çocuğu saçından tutmuştu. Çocuğu kurtarmak için köpeğin burnunu yumrukladım. O esnada başka yapacak bir şey yoktu. Birkaç yumruk atıp çocuğu kurtardım ve annesine teslim ettim.' diye konuştu.


6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.