Gündem Kapadokyada turist yoğunluğu

Nevşehir yerel haberleri: ​Kapadokya’da turist yoğunluğu

Kapadokya’da turist yoğunluğu

Göreme Turizm Geliştirme Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Durmaz, 9 günlük Kurban Bayramı tatili nedeniyle Türkiye'nin önemli turizm merkezlerinden Kapadokya bölgesinde yoğunluk yaşandığını söyledi.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Turistler peribacaları arasında bol bol hatıra fotoğrafı çektiriyor.
Turistler peribacaları arasında bol bol hatıra fotoğrafı çektiriyor.

Peribacaları, doğal kaya oluşumları, yer altı şehirleri, kayadan oyma tarihi manastırları ve mağara otelleri ile Türkiye'nin önemli turizm merkezlerinden Kapadokya bölgesinde, Kurban Bayramı tatili nedeniyle hareketlilik yaşanıyor.

Çoğunlukla Uzak Doğulu turistlerin tatillerini geçirdiği bölgede, izinlerini memleketlerinde geçirmek için gelen gurbetçiler ve günübirlik ziyaretçilerle birlikte yoğunluk arttı. Bölgeyi gezen yerli ve yabancı turistler milyonlarca yıl önce Erciyes, Hasandağı ve Güllüdağ’ın püskürttüğü lav ve küllerin oluşturduğu peribacaları arasında bol bol hatıra fotoğrafı çektiriyor.

Kapadokya’da alternatif etkinlikler arasında yer alan at ve deve turlarına da turistler ilgi gösteriyor.

Alternatif Peribacaları

Göreme Turizm Geliştirme Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Durmaz, yaptığı açıklamada, 9 günlük Kurban Bayramı tatili nedeniyle bölgede yoğunluk yaşandığını söyledi. Sahil kenarlarında yaşanan yoğunluk nedeniyle yerli turistin Kapadokya’yı tercih ettiğini aktaran Durmaz, “Kapadokya İç Anadolu’nun ortasında olduğu için günübirlik gelen ziyaretçiler, yurt dışından gelen gurbetçiler ve Uzak Doğu ile Güney Amerika ülkelerinden gelen yabancı turistler Kapadokya’da yoğunluk yaşanmasına neden oldu.” dedi.

ABD'ye vergi davası
EKONOMİ
ABD'ye vergi davası

Türkiye'nin özel bir 
ekonomik yardıma ihtiyacı bulunmuyor
DÜNYA
Türkiye'nin özel bir ekonomik yardıma ihtiyacı bulunmuyor

Konutta alım rüzgarı sürüyor
EKONOMİ
Konutta alım rüzgarı sürüyor

/**/

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.