Gündem Köpekleri yiyen esrarengiz hayvan foto kapana yakalandı

Köpekleri yiyen esrarengiz hayvan foto kapana yakalandı

Bilecik'in Bozüyük ilçesinde geçtiğimiz aylarda onlarca köpeği yediği iddia edilen ve cinsi belirlenemeyen vahşi hayvan foto kapana yakalandı.

Haber Merkezi IHA
Yaklaşık 25 köpeği yediği ileri sürülen hayvanın kurt olduğu ortaya çıktı.
Yaklaşık 25 köpeği yediği ileri sürülen hayvanın kurt olduğu ortaya çıktı.

Bozüyük'te geçtiğimiz aylarda onlarca köpeği yediği iddia edilen ve cinsi belirlenemeyen vahşi hayvan görüntülendi.

Bozüyük ilçesine bağlı Dübekli Mahallesi'nde geçtiğimiz aylarda yaklaşık 25 köpeğin bilinmeyen bir hayvan tarafından kaçırılarak yenmesi tedirginliğe neden olmuş, mahallede vatandaşlar belirlenemeyen hayvanın kendilerine saldırmasından korktukları için evlerinden akşam saatlerinde çıkmamaya başlamıştı.

Bir ay sonra fotokapana yakalandı

Mahalle Muhtarı Mustafa Yılmaz ise tüfeği ile geceleri köpeklerini yiyen hayvanı yakalamak için nöbet tutmaya başlamıştı. Ardından mahalleye yetkililer tarafından foto kapan konulmuştu. Yaklaşık bir ay sonra vahşi hayvan foto kapana yakalandı.

Yaklaşık olarak 25 köpeği yediği ileri sürülen hayvanın toplam bir kurt olduğu görüldü.

Yetkililerin konuyla ilgili çalışmalarının devam ettiği öğrenildi.

Köpekleri yiyen esrarengiz hayvan foto kapana yakalandı
OYNAT 02:40
Köpekleri yiyen esrarengiz hayvan foto kapana yakalandı
Bilecik'in Bozüyük ilçesinde geçtiğimiz aylarda onlarca köpeği yediği iddia edilen ve cinsi belirlenemeyen vahşi hayvan foto kapana yakalandı. Bozüyük ilçesine bağlı Dübekli Mahallesi'nde geçtiğimiz aylarda yaklaşık 25 köpeğin bilinmeyen bir hayvan tarafından kaçırılarak yenmesi tedirginliğe neden olmuş, mahallede vatandaşlar belirlenemeyen hayvanın kendilerine saldırmasından korktukları için evlerinden akşam saatlerinde çıkmamaya başlamıştı. Mahalle Muhtarı Mustafa Yılmaz ise tüfeği ile geceleri köpeklerini yiyen hayvanı yakalamak için nöbet tutmaya başlamıştı. Ardından mahalleye yetkililer tarafından foto kapan konulmuştu. Yaklaşık 1 ay sonra vahşi hayvan foto kapana yakalandı. Yaklaşık olarak 25 köpeği yediği ileri sürülen hayvanın toplan bir kurt olduğu görüldü. Yetkililerin konuyla ilgili çalışmalarının devam ettiği öğrenildi.

Fotokapana yakalandılar
GÜNDEM
Fotokapana yakalandılar

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.