Gündem Koronavirüse yakalanmamak için arap sabunu yiyen Yozgatlı iddiaları yalan çıktı

Koronavirüse yakalanmamak için arap sabunu yiyen Yozgatlı iddiaları yalan çıktı

Koronavirüse yakalanmamak için arap sabunu yiyen Yozgatlı iddiaları yalan çıktı

Yozgat'ta bir kişinin koronavirüsten korunmak için arap sabununu yoğurda katarak yiyen ve hastahaneye kaldırılarak tedavi edilen iddiaları yalan çıktı. Haberde hasta, hastahane ve doktor isimlerinin gizlenmesi üzerine Yozgat'ta yetkililer bu tür bir vakanın olmadığını bildirdi.

Haber Merkezi Diğer
Arşiv
Arşiv

Koronavirüsün dünya çapında salgın haline gelmesi üzerine birçok yalan haber de medyada yer bulmaya başladı. Son olarak Güneş gazetesinde yer alan habere göre koronavirüs korkusuyla Yozgat’ta bir kişi arap sabununu yoğurda katarak yedi. Habere göre arap sabunu ve yoğurdu yedikten yaklaşık 15-20 dakika sonra başı dönmeye ve midesi bulanmaya başlayan Mehmet E. 112 acil servisini aradı ve ambulans istedi. 112 Ambulans ile acil servise kaldırılan Mehmet E. tedavi altına alındı.

Virüsten korunmak için böyle bir olayın meydana geldiğini iddia eden gazete haberde hasta, hastahane ve doktor isimlerini kodlayarak verdi. Haberin sosyal medyada yayılması üzerine Yozgat'ta yetkililer böyle bir vakanın olmadığını bildirdi.

Abone Ol Google News
PKK’nın Diyarbakır'daki sivil katliamına sessiz kalanlara kınama: Suça ortak olduğunuzu ilan ediyoruz
Gündem

PKK’nın Diyarbakır'daki sivil katliamına sessiz kalanlara kınama: Suça ortak olduğunuzu ilan ediyoruz

Tüm dünya koronavirüs salgını sebebiyle insan hayatını kurtarma mücadelesi verirken, PKK Diyarbakır'da sivilleri katletti. Terör örgütünün kanlı saldırısı, pek çok gazeteci, yazar, akademisyen, sendikacı ve doktorun ortaklaşa imzaladığı metinle kınandı. PKK’nın emekçi ve sivil katliamlarını sürdürdüğü belirtilen açıklamada, “Terörle mücadeleye ‘halk sağlığı sorunu’ diyerek PKK’nın cinayetlerini görmezden gelen sendika ve meslek örgütlerini, siyasi partileri ve insan hakları örgütlerini PKK’yı kınamaya davet ediyoruz. Bu cinayetleri kınamayanların suça ortak olduklarını buradan ilan ediyoruz” ifadeleri kullanıldı.
İşten çıkarma 3 ay yasaklanıyor: Ücretsiz izinde ise günlük 39 lira 24 kuruş ödenecek
Ekonomi

İşten çıkarma 3 ay yasaklanıyor: Ücretsiz izinde ise günlük 39 lira 24 kuruş ödenecek

Koronavirüsle mücadele kapsamında işten çıkarma üç ay süreyle yasaklanıyor. Cumhurbaşkanı isterse bu yasağı altı aya kadar uzatabilecek. İşveren isterse işçiyi ücretsiz izne çıkartabilecek bu durumda işçiye günlük 39 lira 24 kuruş ödenecek. Ayrıca 15 Mart'tan sonra işten çıkartılan ve işsizlik maaşı alamayan işçilere de aynı miktar ödenecek.
3D yazıcıyla video laringoskop ürettiler
Teknoloji

3D yazıcıyla video laringoskop ürettiler

Turgutlu Bilim Sanat Merkezinde (BİLSEM) sağlık çalışanlarının yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadelesine destek olmak üzere geliştirilen proje kapsamında, 3D yazıcı ile Turgutlu Devlet Hastanesi doktorlarının talep ettiği medikal cihaz "video laringoskop" üretildi.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.