Gündem Mansur Yavaştan suya yüzde 50 indirim kararına veto

Mansur Yavaş'tan suya yüzde 50 indirim kararına veto

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş belediye meclisinin tüm su tarifelerine yüzde 50 indirim getiren kararını veto etti. Konuya ilişkin konuşan Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok "Yavaş, seçimden önce 'Suya zam yapmayacağım. Allah'ın suyu. Allah'ın suyundan para kazanamayacağına inanıyorum' iddiasında bulundu. Seçimden sonra da farklı bir Mansur Yavaş görüyoruz." dedi.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Diğer
Mansur Yavaştan suya yüzde 50 indirim kararına veto
​Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş.

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi, 12 Eylül 2022 tarihli toplantısında Ankara'da tüm su tarifelerine yüzde 50 indirim kararı almıştı.

CHP'li ABB Başkanı Mansur Yavaş, belediye meclisinin Ankara'da tüm su tarifelerine yüzde 50 indirim getiren kararını veto etti.

ALTINOK: "BU MECLİSİN İRADESİNE SAYGISIZLIK"

Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin veto kararını eleştirdi ve "Bu meclisin iradesine saygısızlıktır" dedi.

Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok.
Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok.

Turgut Altınok, şunları söyledi:

"Sayın Mansur Yavaş, diğer illerdeki su fiyatlarına baksın. Diğer illerde neden su fiyatları uygun? Diğer illerde de Allah'ın suyu. Su bir akaryakıt değil yeraltı kaynaklarından gelen Allah'ın bir nimeti. Vatandaş su faturasını indirilmesinden çok memnun oldu ama şimdi hayal kırıklığına uğrayacak. Mansur Yavaş, seçimden önce 'Suya zam yapmayacağım. Allah'ın suyu. Allah'ın suyundan para kazanamayacağına inanıyorum' iddiasında bulundu. Seçimden sonra da farklı bir Mansur Yavaş görüyoruz. Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin bütçesi birçok bakanlıktan neredeyse daha fazla.. Bunu süspansiyon edebilir. Suya yüzde 200-300 zam yapıldı. Vatandaş kan ağlıyor. Seçimlerden önce söyledikleriyle şimdi yaptıkları birbiriyle çelişiyor. CHP'li vatandaşlar bile su faturalarından şikayetçi... Bu meclisin iradesine saygısızlıktır. Sadece vatandaşlarımız değil esnaflarda kan ağlıyor."

ANKARA'DA TÜM SU TARİFELERİNE YÜZDE 50 İNDİRİM GELMİŞTİ

Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB) Meclisi AK Parti Grubu suya yapılan yüksek zamma karşı hareket geçmiş, AK Partili Meclis Birinci Başkanvekili Fatih Ünal, AK Parti Grup Başkanvekili, Mamak Belediye Başkanı Murat Köse ve Meclis Üyesi Ebubekir Kipel imzası ile önerge verilmişti.

Önergede, "Bugünden (12 Eylül 2022) itibaren tüm su tarifelerinde yüzde 50 indirim yapılıp sabitlenmesi, 1 Ocak 2023'den itibaren TÜFE oranında artış yapılmasına ilişkin önergemizin gündemine alınmasını arz ederiz" denilmişti.

Önerge AK Parti ve MHP'li meclis üyelerinin oyları ile kabul edilmişti. Önergenin Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden geçmesinin ardından Ankara'da tüm su tarifelerine yüzde 50 indirim geldi. CHP ve İYİ Parti ise önergeye ret oyu vermişti.

Altılı masaya bomba gibi düşen iddia: İYİ Parti'nin adaylık teklif ettiği Yavaş'tan olumlu cevap
GÜNDEM
Altılı masaya bomba gibi düşen iddia: İYİ Parti'nin adaylık teklif ettiği Yavaş'tan olumlu cevap

Mansur Yavaş'tan Kılıçdaroğlu'na Selahattin Demirtaş tepkisi: Tüm salon alkışlarken o sessiz kaldı
GÜNDEM
Mansur Yavaş'tan Kılıçdaroğlu'na Selahattin Demirtaş tepkisi: Tüm salon alkışlarken o sessiz kaldı

Kemal Kılıçdaroğlu'ndan Mansur Yavaş'a üstü kapalı 'ihale' tepkisi: Gözünün yaşına bakmam
GÜNDEM
Kemal Kılıçdaroğlu'ndan Mansur Yavaş'a üstü kapalı 'ihale' tepkisi: Gözünün yaşına bakmam
Bangladeş 24 Arakanlı Müslüman'ın ABD'ye uçtuğunu duyurdu
Dünya

Bangladeş 24 Arakanlı Müslüman'ın ABD'ye uçtuğunu duyurdu

Bangladeş Dışişleri Bakanı AK Abdul Momen, küçük çaplı olsa da bunun, Bangladeş ile sorumluluk alan diğer ülkeler için iyi bir başlangıç olduğunu söyledi. İlk aşamada yerleştirilmesi planlanan 62 Arakanlı mülteciden 24'ünün ABD'ye uçtuğunu aktaran Momen, "Yaklaşık 2 yıl önce ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken'a bazı Arakanlı Müslümanların ABD'ye ve diğer gelişmiş ülkelere yerleştirilmesini talep etmiştim. Bu, şimdi başladı ve bu daha başlangıç." ifadesini kullandı.
Bakan Akar: F-16 süreci süratle tamamlanmalı
Gündem

Bakan Akar: F-16 süreci süratle tamamlanmalı

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, ABD'de, Türkiye'ye F16 satışına kısıtlayıcı koşullar getiren maddelerin 2023 savunma bütçesini de içeren Ulusal Savunma Yetkilendirme Yasa (NDAA) tasarısının son halinden çıkarılmasına ilişkin, "Olumlu yaklaşımlara bağlı olarak artık ABD tarafından olumlu ve somut adımlar bekliyoruz. Bir an önce bu sürecin olumlu ve süratli bir şekilde sonuçlanmasını istiyoruz." dedi.

Burak Yılmaz futbolu bırakacağı kulübü açıkladı
Spor

Burak Yılmaz futbolu bırakacağı kulübü açıkladı

Hollanda'nın Fortuna Sittard takımında forma giyen milli futbolcu Burak Yılmaz, kariyerinin son bölümünde teknik direktörlük için hazırlandığını söyledi. Futbolu Fortuna'da bırakacağını açıklayan Yılmaz, "Bu kesinlikle net. O yüzden boşu boşuna 'Burak Adana Demirspor'a veya Beşiktaş'a dönüyor' haberleri yapmayın" dedi.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.