Gündem Sarımsağın kilosu 100 lirayı buldu Suriyeliler genelikle bir kaç kilo alıyor

Sarımsağın kilosu 100 lirayı buldu: Suriyeliler genelikle bir kaç kilo alıyor

Sarımsağın kilosu 100 lira oldu, fiyatı gören vatandaş şaşkına dönüyor. Görenler gözlerine inanmasa da kilogram yerine gram gram satışı yapılıyor. Sarımsak satan Semih Şeker, "Suriyeliler genelikle bir kaç kilo alıyor. Onlar yemeklerinde genelikle soğan yerine sarımsak kullanıyor. Kendileri de söylüyor, böylelikle hastalıktan korunuyorlar. Adamları takdir etmek lazım. Biz "kokuyor" diye yemeklerimize katmıyoruz. Taze olan sarımsak da var. Onun demedi ise 25 lira" dedi.

Haber Merkezi İHA
Sarımsağın kilosu 100 lirayı buldu.
Sarımsağın kilosu 100 lirayı buldu.

Geçen seneden kalan ve bitme noktasına gelen sarımsak 100 lira olmasına rağmen yine de rağbet görüyor. Bursa’nın İnegöl İlçesinde kurulan semt pazarında vatandaşlar fiyatı duyunca şok oluyor.

Sarımsak satan Semih Şeker

Sarımsak satan Semih Şeker konuyla ilgili şu şekilde açıklamada bulundu:

  • "Yerli sarımsak satıyoruz. Geçen seneden kalan ürün ve çok az kaldı. Sadece iki kişide kaldı. Onlar da kendilerini kasıyor. Üzerine 5 lira koyup satıyoruz. Vatandaş rağbet ediyor ama kimisi de kızıp almadan gidiyor."

Sarımsak satan Semih Şeker

Özellikle Suriyelilerin sarımsağa ilgi gösterdiğine vurgu yapan Şeker, açıklamasını şöyle sürdürdü:

  • "Suriyeliler genelikle bir kaç kilo alıyor. Onlar yemeklerinde genelikle soğan yerine sarımsak kullanıyor. Kendileri de söylüyor, böylelikle hastalıktan korunuyorlar. Adamları takdir etmek lazım. Biz "kokuyor" diye yemeklerimize katmıyoruz. Taze olan sarımsak da var. Onun demedi ise 25 lira. İlerleyen günlerde bunun fiyatı daha da düşer. Bunu isteyen de var ama eski kurutulmuş sarımsak daha çok aranıyor."
Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.