Gündem Talas yetmiş bin çiçekle rengarenk

Talas yetmiş bin çiçekle rengârenk

Kayseri'nin ilçesi Talas Belediyesinin rengârenk olması için çeşitli cinslerden 70 bin çiçek ile 50 bin fidanı kavşak, kaldırım, orta kaldırım ve parklara dikti. Talas Belediye Başkanı Palancıoğlu, “Özellikle aldığımız çiçekler Talas’a çok hoş bir görünüm kazandıracaktır”dedi.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Talas Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, alınan çiçek ve fidanlarla ilgili yetkililerden bilgiler aldı.
Talas Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, alınan çiçek ve fidanlarla ilgili yetkililerden bilgiler aldı.

Kayseri'nin ilçesi Talas Belediyesinde bu yıl ağaçlandırma seferberliğinin yapıldığı aynı zamanda ilçenin rengârenk olması için çeşitli cinslerden 70 bin çiçek ile 50 bin fidan kavşak, kaldırım, orta kaldırım ve parklara dikildi. Park ve Bahçeler Müdürlüğünün şantiyesini ziyaret eden Talas Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, alınan çiçek ve fidanlarla ilgili yetkililerden bilgiler aldı. Başkan Palancıoğlu, bu yıl ilçe genelinde farklı bir hedeflerinin olduğunu anlatarak, yapılan faaliyetlerle ağaçlandırma ve yeşillendirme çalışmalarının hızla devam ettiğini söyledi.

İLÇENİN HER KÖŞESİ SÜSLENECEK

Başkan Palancıoğlu, ilkbaharla birlikte şehri güzelleştirmek için çalıştıklarını belirterek, “Özellikle aldığımız çiçekler Talas’a çok hoş bir görünüm kazandıracak. Begonya, petunya, gazanya, ateş, top kadife, sardunya, sulfinya, mine çiçekleriyle; çınar, süs eriği, mavi servi, leylandi, ıhlamur, taflan, şimşir ve kızılcık fidanlarını tarihi sokak ve mahallelerle kavşak, kaldırım ve parklarda dikiyoruz. Böylelikle uzun süre Talas’ı rengârenk süslemiş olacağız.” şeklinde konuştu.

ÇİÇEKLER İNSANIN RUHUNA İŞLİYOR

Bu yıl hakikaten Talas’ta ağaçlandırma senesi’ diyen Başkan Palancıoğlu, “Mavi servi, çam, çeşitli meyve ağaçları, çınar ve armut ağaçlarını toprakla buluşturuyoruz. Bu yıl özellikle 1,5 metreden başlayıp 3-4 metreye ulaşan, 5-6 yaşında büyük fidanları çok sayıda aldık. Dolayısıyla fidan dikip 10 yıl beklemektense belli bir yaşa gelmiş olanları toprakla buluşturarak hızlıca yeşillendirmeyi sağlamaya çalışıyoruz. İnsanın çiçekleri görünce ruhuna işliyor, yüzü gülüyor. İnşallah Talas’ı süsleyerek vatandaşlarımızın yüzlerinin gülmelerini arzuluyoruz” dedi.

REKLAM

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.