Hayat DSÖ Direktörü Klugeden Türkiyeye övgü Hem halkınızı hem de mültecileri korudunuz

DSÖ Direktörü Kluge'den Türkiye'ye övgü: Hem halkınızı hem de mültecileri korudunuz

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile DSÖ Direktörü Kluge ortak açıklama yaptı. Türkiye'ye övgülerde bulunan Kluge, "Türk halkı dünyanın en büyük pandemisine karşı bünyesindeki en iyi duruşu sergiledi. Hiç kimsenin geride bırakılmadığı bir çalışma yapmalıyız" ifadelerini kullandı.

Haber Merkezi Yeni Şafak
DSÖ Direktörü Kluge ve Bakan Koca
DSÖ Direktörü Kluge ve Bakan Koca

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, DSÖ Avrupa Bölge Direktörü Hans Kluge ile görüşmelerinin ardından açıklamalarda bulundu.

Bakan Koca'nın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

DSÖ ile Türkiye arasındaki bağların derinleştirilmesi ve güçlendirilmesi için tam bir mutabakata vardık. DSÖ İstanbul ofisini hızla hayata geçiriyoruz. Alanında tek olması nedeniyle DSÖ kapsamında özel bir yer tutacak. Tüm dünyanın Covid-19 ile mücadele etmeye başladığı bu dönemde ofisin İstanbul'da açılacak olması ülkemizi uluslararası bir konuma getirecektir.

DSÖ ile hedefler açısından görüş farkı doğal.

Dünya Sağlık Örgütünden Türkiye'nin gönderdiği tıbbi yardımlara övgü
KORONAVİRÜS
Dünya Sağlık Örgütünden Türkiye'nin gönderdiği tıbbi yardımlara övgü

Avrupa Bölge Direktörü Hans Kluge ise şu açıklamaları yaptı:

Bu toplantı vesilesiyle Türkiye'de ve dünyada koronavirüse karşı savaşan sağlık çalışanlarına teşekkür ediyorum. Seyahat kısıtlamalarının kaldırılmasının kalkmasıyla ilk ziyaretimi Türkiye'ye gerçekleştirdim.

Salgınla mücadelede dünyaya ders veriyoruz: BBC, Türkiye'yi öve öve bitiremedi
KORONAVİRÜS
Salgınla mücadelede dünyaya ders veriyoruz: BBC, Türkiye'yi öve öve bitiremedi

Sizlerle paylaşmak istiyorum ki: Türk halkına ve yetkililerine pandemiye karşı verdikleri yanıt, hem ülke hem de ülke sınırlarını aşacak şekilde dayanışma gerçekleştirdikleri ve duruşlarından ötürü takdir ve saygılarımı sunarım.

DSÖ Türkiye Yöneticisi: Yeni vakalar buz dağının görebildiğimiz kısmı
KORONAVİRÜS
DSÖ Türkiye Yöneticisi: Yeni vakalar buz dağının görebildiğimiz kısmı

Türk halkı dünyanın en büyük pandemisine karşı bünyesindeki en iyi duruşu sergiledi. Hiç kimsenin geride bırakılmadığı bir çalışma yapmalıyız.

Hem vatandaşlarınıza hem de mültecilere hizmet ulaştırdınız. Bununla da kalmayıp 130'dan fazla ülkeye ve 5 uluslararası kuruma yardımlarda bulundunuz.

Türkiye Kovid-19 büyük mücadele veriyor. Türkiyede'ki vaka yükü yüzde 70 azaldı. Türkiye sağlık sistemi reformu ile başarılı oldu. Bana göre Türkiye seyahat kriterlerini sağlamış durumda.

Abone Ol Google News
Yağ ve şeker oranı düşük protein miktarı ise yüksek: Mis gibi deniz tarağı yemeği
Hayat

Yağ ve şeker oranı düşük protein miktarı ise yüksek: Mis gibi deniz tarağı yemeği

Dünyanın en uzun yaşayan canlılarından biri olan deniz tarağı, etinin besin değerlerinin yüksekliği her zaman dikkat çeken bir özelliğidir. Bu kabuklu canlı, Kuzey Atlantik ülkeleri başta olmak üzere Kanada, Yeni Zelanda, Singapur, Malezya, Endonezya ve Türkiye’de avlanabilen yaygın bir deniz canlısıdır. Yağ ve şeker oranı düşük olan deniz tarağının protein miktarı yüksek çıkarken oldukça sağlıklı bir deniz ürünü olduğunu da her zaman kanıtlar. Peki deniz tarağı etinin yemeği nasıl yapılır? İşte deniz tarağı yemeğinin tarifi...
Hint sinemasının dünyaca ünlü aktörü  Aamir Khan, yeni filmi olan 'Laal Singh Chaddha' için Türkiye'ye geliyor
Hayat

Hint sinemasının dünyaca ünlü aktörü Aamir Khan, yeni filmi olan 'Laal Singh Chaddha' için Türkiye'ye geliyor

Dünyaca ünlü aktör Aamir Khan, yeni filmi için Türkiye'ye gelmeye hazırlanıyor. Aktör, yapımcı ve yönetmen Khan, 1994 ABD yapımı 'Forrest Gump'ın uyarlaması olan son filmi 'Laal Singh Chaddha'nın koronavirüs nedeniyle Hindistan'da yarıda kalan çekimlerini tamamlamak üzere geleceği bildirildi.
Sözde mülteci hakları savunucusu Erdem mültecileri alaya aldı
Gündem

Sözde mülteci hakları savunucusu Erdem mültecileri alaya aldı

İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi hocalarından Profesör Bahadır Erdem'in mültecileri alaya alan paylaşımı tepki çekti. Mülteciler ile ilgili çalışmalarda bulunan ve Milletlerarası Hukuk Profesörü ünvanı ile sempozyumlarda söz alan Erdem, mültecileri ülkeden göndermek için yardımcı olacağını söyledi. Erdem'in hadsiz paylaşımı sosyal medya kullanıcıları tarafından tepki ile karşılandı.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.