Hayat Estetik faciasında tek mağdur hemşire değil

Estetik faciasında tek mağdur hemşire değil

Adana'da kendisini estetik uzmanı olarak tanıtan Kuaför Soner G.'ye dudak silikonu yaptıran tek kişinin Hemşire Merve Keleş olmadığı ortaya çıktı. 20 gün önce silikon yaptıran Z.U. da dudaklarını kaybetmemek için tedavi görüyor. Merve Keleş'in haberini gören Z.U., savcılığa giderek suç duyurusunda bulundu.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Diğer
Estetik faciasında tek mağdur hemşire değil
Estetik uzmanı sandığı kişiye silikon yaptıran Hemşire Merve Keleş bu hale geldi.

Adana'da kendisini medikal estetik uzmanı olarak tanıtıp silikon faciasına yol açtığı öne sürülen Kuaför Soner G.'nin, başka mağdurları da ortaya çıkmaya başladı. 'Estetik' kurbanı Hemşire Merve Keleş'in şikâyetçi olduğu Soner G.'ye 20 gün önce bin lira karşılığında silikon dolgu yaptırdığını belirten 30 yaşındaki Z.U. da dudaklarını kaybetmemek için tedavi görüyor. Merve Keleş'in başına gelenlerin duyulmasının ardından Z.U. da savcılığa suç duyurusunda bulundu. Merve hemşireye ulaşan 3 kişi, daha Soner G.'nin kendilerine de estetik operasyon yaptığını ve mağdur olduklarını ifade etti.

Adana'da yaşayan ev kadını Z.U.'nun başına gelenleri e anlatan ablası A.U., şunları söyledi:
"Kardeşimin bir arkadaşı dolgu yaptıracaktı. İnternetten Soner G.'yi bulmuş. İnstagram'da 'Medical Estetik Uzmanı' diye sayfası varmış. Telefonda konuşmuşlar. Adam kardeşime ve arkadaşına kendini doktor olarak tanıtıp 3 yıl bu işin eğitimini gördüğünü söylemiş. Onlara da kliniğinin tadilatta olduğunu, isterlerse evde uygulayabileceğini anlatmış. Kardeşimin arkadaşının evinde buluşmuşlar."

Estetik uzmanı kuaför çıkınca hayatı karardı
HAYAT
Estetik uzmanı kuaför çıkınca hayatı karardı

Tedavisi 3 yıl sürecek

Soner G.'nin kardeşinden bin lira aldığını dile getiren A.U., şöyle devam etti:
"İşlemi o gün hemen evde yapmış. Silikonu enjekte ettikten 1 saat sonra alerjik reaksiyon oluşmuş. Dudakları Merve hemşireninki gibi şişince nedenini sormuş. Soner G. de 'Enfeksiyon kapmışsın' demiş. Bir süre enfeksiyon tedavisi gördü. Sonradan alerjik reaksiyon oluştuğu ortaya çıktı. Soner G. dudağa ne enjekte edildiğini bize söylemiyor. Doktorlar maddenin tespit edilmesi için parça alıp biyopsi yaptı. Sonuçlar 2-3 gün sonra belli olacak. Ona göre tedavi yürütülecek. Ama doktorların söylediğine göre en iyi ihtimalle kalıcı iz olacağı. Tedavinin 3 yıl süreceğini söylüyorlar" 20 gündür dışarı çıkamayan, markete bile peçeyle gidip gelen Z.U., Merve hemşirenin başına gelenleri duyunca savcılığa giderek suç duyurusunda bulunmaya karar verdi.

'Pişman olacağım bir şey yok'

Habertürk'ün haberine göre; Cumhuriyet Polis Merkezi'nde ifadesi alınan kuaför Soner G. ise konuyla ilgili daha fazla konuşmak istemediğini söyledi. Kendini savunmaya devam eden Soner G., "Size hesap vermek zorunda değilim. Olay zaten yargıya intikal etti, ifademi verdim. Adam öldürmedim, hırsızlık yapmadım. Utanacağım, pişman olacağım bir şey yok" diye konuştu.

Dolgu yaptığı için suçlanan kuaförden açıklama
HAYAT
Dolgu yaptığı için suçlanan kuaförden açıklama

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.