|

Göbek yağınızla eklem kireçlenmesinden kurtulun

Kendi vücut yağlarınızla eklem kireçlenmesinden kurtulmak mümkün. Vücudumuzda kendi kök hücrelerimizin en yoğun bulunduğu yer göbek çevresindeki cilt altı yağ dokusudur. Buradan, alınan yağ dokusundan sadece birkaç saat içerisinde milyonlarca, canlı kök hücre elde edilebilir. Elde edilen bu hücreler eklem içerisine enjekte edilerek tedavi edilir.

Yeni Şafak
16:26 - 1/11/2018 Perşembe
Güncelleme: 09:31 - 2/11/2018 Cuma
Yeni Şafak
Kök hücre ile hastaların ağrıları azalıyor ve eklem hareketleri artıyor.
Kök hücre ile hastaların ağrıları azalıyor ve eklem hareketleri artıyor.

Son yıllarda yaygınlaşan kök hücre tedavisinin eklem kireçlenmelerine müdahalede olumlu sonuçlar verdiği açıklandı.

Yaşam kalitesini önemli ölçüde azaltan eklem kireçlenmesinin kök hücre tedavisiyle ortadan kaldırılabileceği belirtildi. Dr. Yüksel Büküşoğlu, bilimsel çalışmalarla, kök hücre tedavilerinin eklem kireçlenmesinde oldukça etkili olduğunun kanıtlandığını söyledi.

Göbekten alıp eklemlere enjekte ediliyor

Eklem kireçlenmesinin yaygın görülen rahatsızlıklardan biri olduğunu ifade eden Dr. Yüksel Büküşoğlu, “Vücudumuzda kendi kök hücrelerimizin en yoğun bulunduğu yer göbek çevresindeki cilt altı yağ dokusudur. Buradan, steril operasyon odası şartlarında mini bir aspirasyon yöntemi ile alınan yağ dokusundan sadece birkaç saat içerisinde milyonlarca, canlı kök hücre elde edilebilir. Elde edilen bu kök hücrelerin yenileştirici, onarıcı, gençleştirici özellikleri bulunuyor. Bu hücreler hiç bekletilmeden, aktive edilerek enjeksiyon yöntemi ile kişin eklem içerisine verilerek tedavi yapılıyor. Bu tedavi yöntemine Kök Hücre SVF (Stromal Vasküler Fraksiyon) Tedavisi adı veriliyor. Bu tedavi ile kendi yağ dokumuzdan elde edilen kök hücreler kıkırdak ve eklem problemlerinin tedavisinde oldukça etkili” ifadelerini kullandı.

Kök hücre eklem kireçlenmesinde etkili bir yöntem

Kök Hücre SVF tedavisi ile eklem içerisine yapılan kök hücre enjeksiyonunun, son safhaya gelmemiş eklem kireçlenmesinin tedavisinde güvenli ve etkili bir yöntem olduğuna dikkat çeken Dr. Yüksel Büküşoğlu, “Bilimsel çalışmalar, diz eklemi içerisine yapılan kök hücre enjeksiyonundan sonra, kıkırdak tabakasının 6 ay içerisinde kademeli olarak kalınlaştığını ve özellikle yaralanmış kıkırdak bölgelerinin iyileştiğini gösteriyor. Hastaların çok büyük bölümünde ağrılar azalıyor ve eklem hareketleri artıyor. Bu hastalarımızın yaşam kalitelerini de önemli ölçüde etkiliyor” dedi.

#Kök hücre
#Göbek yağı
#Eklem ağrısı
#Eklem kireçlenmesi
5 yıl önce
default-profile-img