Hayat Öksürürken ıslık sesi duyulan çocuğun bronşundan düdük çıktı

Öksürürken ıslık sesi duyulan çocuğun bronşundan düdük çıktı

Hindistan'da bir çocuğun öksürürken boğazından ıslık sesi çıkması sonrasında çekilen röntgenlerden ilginç bir sonuç çıktı. Hastaneye kaldırılan çocuğun röntgen sonuçlarını inceleyen doktorlar şaşkınlıklarını gizleyemedi ve çocuk hemen ameliyata alındı. Çocuğun bronşundan bir düdük çıktı.

Haber Merkezi Diğer
Çocuk ameliyatla düdükten kurtuldu.
Çocuk ameliyatla düdükten kurtuldu.

Hindistan’da benzerine zor rastlanacak bir olay yaşandı. Dünyanın sayılı tıp dergilerinden biri olan New England Journal of Medicine’da yer alan haberde aktarıldığına göre; 4 yaşındaki bir çocuk öksürürken boğazından ince ve ıslık gibi bir ses çıkması üzerine doktora götürüldü.

Durumdan şüphelenen ve endişelenen aile, doktora götürdüğünde ise bir şok daha yaşadı. Çocuğun röntgeni çekilirken, doktorlar durumu inceledi ve sol ciğerde bir şişlik olduğunu fark etti. İncelemeyi detaylandıran yetkililer çocuğun bronşunda bir düdük bulunduğunu tespit etti.

Yetkililer uyardı

Düdük, çocuğun bronşundan zorlu bir ameliyatla çıkarıldı. Yetkililer, bu yaşlardaki çocukların yanlışlıkla tehlikeli eşyalar yutabileceğini ve çok dikkat edilmesi gerektiğini bir kez daha hatırlattı. Dergideki araştırmada çocuğun sağlık durumunun düzeldiği ve ciğerlerindeki şişliğin ortadan kalktığı duyuruldu.

En sağlıksız 27 besin
HAYAT
En sağlıksız 27 besin

Sağlık Bakanlığından 'zika virüsü' açıklaması
HAYAT
Sağlık Bakanlığından 'zika virüsü' açıklaması

55 kediye deniz manzaralı evde bakıcı aranıyor
HAYAT
55 kediye deniz manzaralı evde bakıcı aranıyor

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.