Hayat Öleceği söylenen adamın müthiş değişimi

Öleceği söylenen adamın müthiş değişimi

ABD'nin Indiana eyaletinde yaşayan 42 yaşında Stanley Hollar, 308 kiloydu. Doktorların bir gün kendisine "öleceğini" söylemesi üzerine hayatında büyük değişiklikler yapan Stanley Hollar, 226 kilo vererek bambaşka bir insan oldu.

Haber Merkezi Diğer
Stanley Hollar kilo vermeye hala devam ediyor.
Stanley Hollar kilo vermeye hala devam ediyor.

Obezite günümüzün en hızlı yayılan hastalıklardan biridir. Tehlikeli ölümcül hastalıklardan 2. sırada yer alıyor. Her yıl 300 bin insan obezite nedeniyle hayatını kaybediyor. Bütün ülkeler, sağlık harcamalarının yüzde 10-12’sini, obezite ve obezitenin neden olduğu hastalıklara harcıyor.

ABD'de yaşayan 42 yaşında ki Stanley Hollar'da obezite hastalarından birisiydi. 308 kilo olan Hollar, doktorların uyarısı ile kilo vermeye karar verdi.

İşte 226 kilo veren Hollar'ın doktorları bile şaşırtan değişimi:

Doktorları kilo vermesi konusunda kendisini uzun süredir uyarıyordu.

Doktoru kilolarının getirdiği sorunların tehlikeli bir hal aldığını söyleyince Hollar, hayatını değiştirmeye ve kendine bir şans daha vermeye ikna oldu.

Stanley Hollar çocukluğundan beri kilo almaya elverişli bir yapıya sahipti. Nitekim hayatının devamı böyle gelişti.

Psikolojik çöküntü onu 2015'e kadar tam 308 kiloya kadar çıkardı. 2015'teki yaş gününde devrim gibi bir karar aldı.

40 yaşından önce ölmek istemeyen Hollar'a en geç 3 ay içerisinde kilo vermesi gerektiğini söylediler. 2015 yılında başladığı zayıflama süreci hala devam eden Hollar, 2017 yılına kadar 226 kilo verdi.

Ressam Dartar'ın Külliye sevinci
HAYAT
Ressam Dartar'ın Külliye sevinci

Türkiye iş üretenlerin ülkesi
HAYAT
Türkiye iş üretenlerin ülkesi

Uyumda önce takvim
GÜNDEM
Uyumda önce takvim


Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.