Koronavirüs ABDde koronavirüsle mücadelenin en önemli ismi Fauci Çıkmaza sürükleniyoruz

ABD'de koronavirüsle mücadelenin en önemli ismi Fauci: Çıkmaza sürükleniyoruz

ABD Başkanı Joe Biden'in Sağlık Başdanışmanı ve ABD Ulusal Alerji ve Bulaşıcı Hastalıklar Enstitüsü Direktörü Dr. Anthony Fauci, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakalarının giderek arttığını ve aşı karşıtlarının ülkeyi “gereksiz bir çıkmaza” götürdüğünü söyledi.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi AA
ABDde koronavirüsle mücadelenin en önemli ismi Fauci: Çıkmaza sürükleniyoruz
ABD'de Kovid-19'la mücadelenin en önemli ismi Fauci, aşı karşıtlarının ülkeyi çıkmaza götürdüğünü söyledi.

CNN’e değerlendirmede bulunan Fauci, ülkede yükselişe geçen vaka sayıları konusunda çok öfkeli olduğunu belirterek, “Yanlış yöne doğru gidiyoruz.” uyarısında bulundu.

  • Aşı yaptırmayı reddedenlerin devam eden salgında ülkeyi ‘gereksiz bir çıkmaza’ doğru götürdüğünü vurgulayan Fauci, vaka artışlarıyla tekrar maske takma zorunluluğu ve bazı kesimlerde bağışlık sistemini güçlendirmek için destekleyici aşılar konusunun aktif olarak değerlendirildiği bilgisini paylaştı.

Fauci, "Vakalardaki artışlar, ağırlıklı olarak aşısızlar arasında bir sorun, bu yüzden aşısız insanlara gidip aşı olmaları için neredeyse yalvarmamızın nedeni bu." diye konuştu.

Günlük Kovid-19 aşılamalarını takip eden ABD Hastalık Koruma ve Önleme Merkezleri'nin (CDC) son verilerine göre ülkede ilk doz aşı yaptıranların oranı yüzde 56,8, ikinci doz aşı olanların oranı da yüzde 49,1 civarında bulunuyor.

ABD Sağlık Bakanı Azar ve Dr. Fauci canlı yayında koronavirüs aşısı oldu
OYNAT 00:58
ABD Sağlık Bakanı Azar ve Dr. Fauci canlı yayında koronavirüs aşısı oldu
ABD Sağlık Bakanı Alex Azar ile ABD Ulusal Alerji ve Bulaşıcı Hastalıklar Enstitüsü Direktörü Dr. Anthony Fauci'ye, Moderna tarafından geliştirilen Covid-19 aşısının ilk dozları canlı yayında vuruldu.

Brad Pitt, Dr. Anthony Fauci’yi canlandırdı, Başkan Trump’la dalga geçti
OYNAT 00:54
Brad Pitt, Dr. Anthony Fauci’yi canlandırdı, Başkan Trump’la dalga geçti
ABD'de koronavirüsle mücadelede bir numaralı isim Ulusal Alerji ve Bulaşıcı Hastalıklar Enstitüsü Başkanı Dr. Anthony Fauci'yi, ünlü film yıldızı Brad Pitt canlandırdı. Pitt, Dr. Fauci canlandırmasıyla ABD Başkanı Donald Trump'la dalga geçti, izleyenler gülmekten kırıldı.


Aşı karşıtı söylemleri dikkat çekmişti: Koronavirüsten hayatını kaybetti
KORONAVİRÜS
Aşı karşıtı söylemleri dikkat çekmişti: Koronavirüsten hayatını kaybetti

Avustralya’da aşı ve karantina karşıtları sokaklara döküldü
DÜNYA
Avustralya’da aşı ve karantina karşıtları sokaklara döküldü

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.