Koronavirüs ABDli ilaç firmasından korkutan Kovid-19 tahmini 6 ay içinde yeni varyantlar ortaya çıkacak

ABD'li ilaç firmasından korkutan Kovid-19 tahmini: 6 ay içinde yeni varyantlar ortaya çıkacak

ABD'li ilaç firması Moderna’nın Üst Yöneticisi (CEO) Stephane Bancel, koronavirüs (Kovid-19) salgınının hemen bitmeyeceğini ve gelecek aylarda virüsün yeni varyantlarının ortaya çıkmasının beklendiğini söyledi. Bancel, Kovid-19'un kısa sürede bitmeyeceğine inandıklarını kaydederek, salgına karşı takviye aşıların gerekli olacağını düşündüklerini belirtti.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi AA
ABDli ilaç firmasından korkutan Kovid-19 tahmini: 6 ay içinde yeni varyantlar ortaya çıkacak
Arşiv

Yılın ilk çeyreğindeki firmanın kazancıyla ilgili düzenlediği basın toplantısında Bancel, "Dünya çapında virüsün yeni çeşitleri ortaya çıkmaya devam ediyor. Gelecek 6 ay içinde, Güney Yarım Küre sonbahar ve kışa girerken, daha fazla Kovid-19 çeşidinin ortaya çıkabileceğine inanıyoruz." diye konuştu.

Bancel, Kovid-19'un kısa sürede bitmeyeceğine inandıklarını kaydederek, salgına karşı takviye aşıların gerekli olacağını düşündüklerini belirtti.

İlk çeyrekte 1,7 milyar dolarlık aşı satışı

Öte yandan Bancel, Moderna’nın yılın ilk çeyreğinde 1,7 milyar dolarlık Kovid-19 aşısı satışı gerçekleştirdiği bilgisini paylaştı.

Şirketin 2021 yılı satış tahminini 19,2 milyar dolar olarak açıklayan Bancel, 2021 için tedarik sağlamaya devam ederken, 2022 satışları için de tüm hükümetlerle görüşmelere ve anlaşmalara "aktif olarak" katıldıklarını bildirdi.

Alman BioNTech ile ortak çalışan ABD merkezli ilaç firması Pfizer tarafından hafta başında yapılan açıklamada da 2021'de Kovid-19 aşılarında 26 milyar dolarlık satış öngörüldüğü belirtilmişti.

Rusya'da dördüncü koronavirüs aşısı tescillendi
KORONAVİRÜS
Rusya'da dördüncü koronavirüs aşısı tescillendi

AstraZeneca aşısına bağlı kan pıhtılaşması vakaları devam ediyor: 5 kişide daha görüldü
KORONAVİRÜS
AstraZeneca aşısına bağlı kan pıhtılaşması vakaları devam ediyor: 5 kişide daha görüldü

Koronavirüsün etkileri: Hastalığı geçirenlerde 4-6 ay ciddi saç dökülmesi oluyor
KORONAVİRÜS
Koronavirüsün etkileri: Hastalığı geçirenlerde 4-6 ay ciddi saç dökülmesi oluyor

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.