Koronavirüs BMden koronavirüs zirvesi Volkan Bozkır başkanlık edecek

BM'den koronavirüs zirvesi: Volkan Bozkır başkanlık edecek

Birleşmiş Milletler (BM) Genel Kurulu, 3-4 Aralık'ta dünya liderlerinin sanal olarak katılacağı yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını, salgınla mücadele, aşı ve sosyoekonomik iyileşmenin ele alınacağı bir zirve düzenleyecek. Özel sektör temsilcileri, STK'ler, Kovid-19'a karşı aşı geliştiren bilim insanları ve ilaç firmalarının da katılacağı zirvede, 50'den fazla devlet başkanı, 39 hükümet başkanı ve 40'a yakın bakanın konuşma yapması bekleniyor.

Haber Merkezi AA
BMden koronavirüs zirvesi: Volkan Bozkır başkanlık edecek
Volkan Bozkır

Birleşmiş Milletler (BM) 75. Genel Kurul Başkanı Volkan Bozkır'ın başkanlık edeceği zirveye, dünya liderleri sanal olarak katılacak.

Zirvenin 2. gününde Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Direktörü Tedros Adhanom Ghebreyesus, bir sunum yapacak.

Özel sektör temsilcileri, sivil toplum örgütleri, Kovid-19'a karşı aşı geliştiren bilim insanları ve ilaç firmalarının da katılacağı zirvede, 50'den fazla devlet başkanı, 39 hükümet başkanı ve 40'a yakın bakanın konuşma yapması bekleniyor.

İtalya'da koronavirüs aşıları Ocak ayından itibaren ücretsiz yapılacak
KORONAVİRÜS
İtalya'da koronavirüs aşıları Ocak ayından itibaren ücretsiz yapılacak

Hangi kan grubu koronavirüse karşı daha dayanıklı?
KORONAVİRÜS
Hangi kan grubu koronavirüse karşı daha dayanıklı?

Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.