Koronavirüs DSÖden korkutan açıklama Avrupa yeniden salgının merkezi oldu, her 17 saniyede bir insan ölüyor

DSÖ'den korkutan açıklama: Avrupa yeniden salgının merkezi oldu, her 17 saniyede bir insan ölüyor

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgınında ikinci dalgayı yaşayan Avrupa ülkeleri için endişelendiren bir açıklama da Dünya Sağlık Örgütü'nden (DSÖ) geldi. Avrupa’da son bir haftada 29 binden fazla kişinin koronavirüs sebebiyle hayatını kaybettiğini belirten DSÖ Avrupa Direktörü Hans Kluge, "Avrupa bir kez daha pandeminin merkezi haline geldi. Her 17 saniyede bir insan ölüyor. Çok zor bir altı ay Avrupa’yı bekliyor

Haber Merkezi Diğer
Arşiv
Arşiv

Birçok Avrupa ülkesi, ekim ayının ortasından bu yana, bahar aylarında uyguladığı kısıtlamaları yeniden yürürlüğe soktu. Bugüne kadar Avrupa’da 15 milyon 738 bin 179 vaka tespit edildi. Covid-19 kaynaklı can kaybı ise 354 bin 154’e ulaştı. Bölgesel olarak Avrupa’dan daha fazla vaka ve ölüm bildiren tek kıta, Amerika oldu. Vakaların ve ölümlerin büyük çoğunluğu İngiltere, Rusya, Fransa, İspanya, İtalya ve Almanya’da görüldü.

Koronavirüs Avrupa'nın başkentini korkutuyor: Sokağa çıkma yasağı başladı
DÜNYA
Koronavirüs Avrupa'nın başkentini korkutuyor: Sokağa çıkma yasağı başladı

  • En fazla can kaybı 53 bin 870 kişinin öldüğü İngiltere’de, en fazla vaka da 2 milyon 115 bin 717 kişiyle Fransa’da görüldü.

İspanya'da korkutan koronavirüs tablosu: Son 24 saatte 13 bini aşkın vaka
KORONAVİRÜS
İspanya'da korkutan koronavirüs tablosu: Son 24 saatte 13 bini aşkın vaka

Avrupa'da koronavirüs patlaması: İngiltere, İtalya ve Yunanistan'da korkutan sayılar
KORONAVİRÜS
Avrupa'da koronavirüs patlaması: İngiltere, İtalya ve Yunanistan'da korkutan sayılar

Yoğun bakım servisleri doldu

BBC Türkçe'nin haberine göre; Dünya Sağlık Örgütü Avrupa Direktörü Hans Kluge, Avrupa ülkelerinin yeniden salgının merkezi haline geldiğini ve zor bir sürecin başladığını söyledi. Dünya genelindeki vaka sayılarının yüzde 28’inin, can kayıplarının ise yüzde 26’sının Avrupa’da olduğunu belirten Dr. Kluge, son dönemde özellikle İsviçre ve Fransa’yla ilgili kaygılarının arttığını, bu iki ülkede yoğun bakım doluluk oranının yüzde 95’in üzerine çıktığını vurgulayarak, "Avrupa bir kez daha, bu kez ABD ile birlikte pandeminin merkezi haline geldi. Her 17 saniyede bir insan ölüyor. Aşı çalışmalarında gelişme var. Tünelin ucunda ışık göründü ama çok zor bir altı ay Avrupa’yı bekliyor." ifadelerini kullandı.

Avrupa'daki koronavirüs salgınının yeni merkez üssü Fransa
DÜNYA
Avrupa'daki koronavirüs salgınının yeni merkez üssü Fransa

Abone Ol Google News
Lübnan'da Beyrut Limanı'ndaki patlamayla ilgili soruşturmanın gecikmesi protesto edildi
Dünya

Lübnan'da Beyrut Limanı'ndaki patlamayla ilgili soruşturmanın gecikmesi protesto edildi

Lübnan'da ticaretin kalbi olan Beyrut Limanı'nda 4 Ağustos tarihinde meydana gelen patlamayla ilgili gerekli soruşturmanın gecikmesi hayatını kaybedenlerin yakınları tarafından protesto edildi. Nezih ve şeffaf bir kararla adaleti yerine getirmesi için Lübnan yargısına imkan tanıyacaklarını belirten göstericiler, insaflı bir karar alınmaması halinde ülke sınırlarını aşacak tutum sergileyecekleri uyarısında bulundu.
Meral Akşener'den
Gündem

Meral Akşener'den "HDP ile ortak anayasa" sorusuna cevap: Millet aç aç

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile ortak basın toplantısı düzenleyen İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, ortak anayasa çalışması yapılmasına yönelik soru sorulması üzerine “İnsanlar aç. Bu tip yalan tartışmalara uzun uzun cevap vermek ayıp. İYİ Partiden kimse bu sorulara cevap vermeyecek“ diyerek konuyu kapattı.
Minsk Grubunun 28 yıl boyunca çözemediği kriz 44 günde çözüldü
Dünya

Minsk Grubunun 28 yıl boyunca çözemediği kriz 44 günde çözüldü

AGİT tarafından 1992'de kurulan ve 6 Aralık 1994'ten bu yana eş başkanlıklarını ABD, Fransa ve Rusya'nın yürüttüğü Minsk Grubu, Dağlık Karabağ krizinde ateşkes çağrısı ve müzakere yapmaktan öteye gidemedi. Üç ülke yıllarca Dağlık Karabağ krizinin çözümünü AGİT Minsk Grubundan beklese de Ermenistan Azerbaycan toprakları üzerindeki işgaline devam etti. Grubunun bu etkisizliği ve sessizliği karşısında Ermenistan 27 Eylül'de Dağlık Karabağ'da Azerbaycan'a karşı yeni provokasyonlara girişti. Azerbaycan ordusu, bu tarihten itibaren Karabağ'da başlattığı karşı operasyonda 9 Kasım'a kadar 5 il, 4 kasaba ve 286 köyü işgalden kurtardı. 44 günde cephede yenilen Ermenistan, 10 Kasım'da Azerbaycan ile Dağlık Karabağ'daki çatışmalara son veren anlaşmaya imza atmak zorunda kaldı.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.