Koronavirüs DSÖden kritik açıklama Ekim ve kasım aylarında, koronavirüse bağlı ölümler daha sert geçecek

DSÖ'den kritik açıklama: Koronavirüse bağlı ölümler daha sert geçecek

DSÖ'den kritik açıklama: Ekim ve kasım aylarında, koronavirüse bağlı ölümler daha sert geçecek

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Avrupa Bölge Direktörü Hans Kluge, DSÖ’nün, ekim ve kasım aylarında Avrupa’da günlük koronavirüs (Kovid-19) ölümlerinde artış görmeyi beklediğini açıkladı.

Haber Merkezi DHA
Arşiv
Arşiv

Avrupa’da koronavirüs kaynaklı ölüm sayısının kısmen sabit kalmasına rağmen vakalarda artış raporlanırken, DSÖ Avrupa Bölge Direktörü Kluge, "Daha da zorlaşacak. Ekim ve kasım aylarında daha fazla ölüm görebiliriz" ifadelerini kullandı.

“Ülkelerin bu kötü haberi duymak istemediği bir zaman ve bunu da anlıyorum” ifadelerini kullanan Kluge, sözlerine şu şekilde devam etti:

  • "Sürekli aşının pandeminin sonu olacağını duyuyorum. Tabii ki olmayacak. Aşının tüm nüfus gruplarına yardımcı olup olmayacağını bile bilmiyoruz. Şimdi bir gruba değil diğerine yardımcı olacağına dair bazı işaretler alıyoruz. Ve sonra farklı aşılar sipariş etmek zorunda kalırsak, tam bir lojistik kabus. Pandeminin sonu, toplum olarak bu pandemiyle nasıl yaşayacağımızı öğreneceğimiz andır. Bu bize bağlı ve bu çok olumlu bir mesaj."

Avrupa’daki vaka sayıları son haftalarda keskin bir artış gösterdi, özellikle İspanya ve Fransa’da. Sadece cuma günü 55 ülkede 51 binden fazla yeni koronavirüs vakası raporlandı. Bunun da nisandaki zirveden daha fazla olduğu ifade edildi. Bu arada, günlük ölümlerin sayısı, Kovid-19 ile bağlantılı olarak günde yaklaşık 400-500 ölümle haziran başından bu yana yaklaşık aynı seviyede kaldı.

Dünya genelinde bilanço giderek ağırlaşıyor: Koronavirüs tespit edilen kişi sayısı 29 milyon 185 bini aştı
KORONAVİRÜS
Dünya genelinde bilanço giderek ağırlaşıyor: Koronavirüs tespit edilen kişi sayısı 29 milyon 185 bini aştı

DSÖ günlük en fazla vaka artışını açıkladı: 307 bin 930

Öte yandan DSÖ, koronavirüs nedeniyle günlük kaydedilen en yüksek vaka artışını açıkladı. Verilere göre dünya genelinde 24 saatte 307 bin 930 yeni vaka tespit edildi.

Hindistan 94 bin 372 bin ile en fazla vaka bildiren ülke oldu. Dünya genelinde vaka sayısı 29 milyon 189 bin 557’ye yükselirken, hayatını kaybeden kişi sayısı 928 bin 333’e çıktı.

Çarpıcı koronavirüs araştırması: Koronavirüsün enfekte ettiği solunum yolu hücrelerinin görüntüleri tıp dergisinde yayımlandı
KORONAVİRÜS
Çarpıcı koronavirüs araştırması: Koronavirüsün enfekte ettiği solunum yolu hücrelerinin görüntüleri tıp dergisinde yayımlandı
Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.