Koronavirüs İngiltere Başbakanı Johnson Yoğun bakım üniteleri çok büyük risk altında

İngiltere Başbakanı Johnson: Yoğun bakım üniteleri çok büyük risk altında

İngiltere'de Kovid-19'un daha hızlı yayılan bir türünün ortaya çıkmasının ardından vakalar ve can kayıplarında ciddi artışların ortaya çıkması ardından Başbakanı Boris Johnson, salgını nedeniyle yoğun bakım ünitelerinin çok büyük risk altında olduğunu söyledi.

Haber Merkezi AA
Boris Johnson
Boris Johnson

İngiltere Başbakanı Boris Johnson, parlamento komitesinde yaptığı açıklamada, Ulusal Sağlık Hizmetlerinin (NHS) "çok zor durumda" olduğunu ifade etti.

Personelin üzerlerinde "muazzam" bir baskı hissettiğini vurgulayan Johnson, "Yoğun bakım ünitelerinin kapasitesinin ne zaman aşılacağını sorarsanız, bu konuda bir öngörüde bulunamam ama şunu söyleyebilirim; yoğun bakım üniteleri çok büyük risk altında ve NHS üzerindeki baskıyı azaltmamız gerekiyor. Bunu yapmanın tek yolu da mevcut karantinaya devam etmek." dedi.

Rekor can kaybı

İngiltere'de Kovid-19'un daha hızlı yayılan bir türünün ortaya çıkmasının ardından vakalar ve can kayıplarında ciddi artışlar görülmeye başlanmıştı.

Bunun üzerine ülke, 5 Ocak'tan itibaren yeniden karantinaya girmiş, Başbakan Johnson halktan "sokağa çıkmamalarını" istemişti.

Kovid-19 nedeniyle son 24 saatte 1564 kişinin hayatını kaybetmesiyle "ülkede bugüne kadar günlük en yüksek can kaybı" sayısı kaydedildi.

İngiltere, 84 bin 767 can kaybıyla "Avrupa'da en çok ölümün görüldüğü ülke" konumunda bulunuyor.

Putin talimat verdi: Ülkede koronavirüse karşı geniş çaplı aşılama süreci başlıyor
DÜNYA
Putin talimat verdi: Ülkede koronavirüse karşı geniş çaplı aşılama süreci başlıyor

ABD'de koronavirüs bilançosu: Ölenlerin sayısı 389 bin 865'e ulaştı
KORONAVİRÜS
ABD'de koronavirüs bilançosu: Ölenlerin sayısı 389 bin 865'e ulaştı
Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.