Koronavirüs İngiltere bazı ülkelere seyahat yasağı getirdi

İngiltere bazı ülkelere seyahat yasağı getirdi

İngiliz hükümeti, ilk olarak Brezilya'da görülen yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) bir türü nedeniyle Portekiz'in yanı sıra Güney Amerika'daki tüm ülkelerden İngiltere'ye uçuşları yasakladı. İngiltere, daha önce de Kovid-19'un değişik türleri nedeniyle Danimarka ve Güney Afrika'yla uçuşlara yasak getirmişti.

Haber Merkezi AA
Fotoğraf: Arşiv
Fotoğraf: Arşiv

İngiltere'de hükümetin Kovid-19 komitesi, gün içinde yapılan toplantıda seyahat yasağı konusunu görüştü.

"Acil yasak kararı aldım"

  • Toplantı sonrası Twitter hesabından açıklama yapan Ulaştırma Bakanı Grant Shapps, "Arjantin, Brezilya, Bolivya, Yeşil Burun Adaları, Şili, Kolombiya, Ekvador, Fransız Ginesi, Guyana, Panama, Paraguay, Peru, Surinam, Uruguay ve Venezuela'dan gelişlere acil yasak kararı aldım." dedi.

İngiltere’de İkinci Dünya Savaşı’ndan bu yana en yüksek can kaybına ulaşıldı
KORONAVİRÜS
İngiltere’de İkinci Dünya Savaşı’ndan bu yana en yüksek can kaybına ulaşıldı

Karar ne zaman yürürlüğe girecek?

Özellikle Brezilya'dan uçuşlarda Avrupa'daki transfer ülke konumundaki Portekiz'i de yasak listesine aldıklarını belirten Shapps, kararın 15 Ocak saat 04.00'te yürürlüğe gireceğini duyurdu.

İngiltere Başbakanı Johnson: Yoğun bakım üniteleri çok büyük risk altında
KORONAVİRÜS
İngiltere Başbakanı Johnson: Yoğun bakım üniteleri çok büyük risk altında
  • İngiltere, daha önce de Kovid-19'un değişik türleri nedeniyle Danimarka ve Güney Afrika'yla uçuşlara yasak getirmişti. Öte yandan İngiltere'nin kendisi de virüsün yüzde 70 daha hızlı yayılan bir türü nedeniyle aralarında Türkiye'nin de olduğu birçok ülkenin yasak listesinde yer alıyor.
Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.