Koronavirüs İspanyadaki koronavirüs salgınında büyük artış 24 saatte 3 bin 715 yeni vaka

İspanya'daki koronavirüs salgınında büyük artış: 24 saatte 3 bin 715 yeni vaka

İspanya Sağlık Bakanlığı, yeni tip koronavirüs salgınında son 24 saatte 3 bin 715 yeni vaka görüldüğünü ve 7 günde 131 kişinin öldüğünü açıkladı. Koronavirüs vakalarındaki hızlı artış eylül ayında başlaması öngörülen yeni eğitim öğretim yılına ilişkin tartışmaları da beraberinde getirdi.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi AA
İspanyadaki koronavirüs salgınında büyük artış: 24 saatte 3 bin 715 yeni vaka​
Fotoğraf: Arşiv

Sağlık Bakanlığının güncellediği Kovid-19 verilerinde, yeni vaka ve ölü sayısındaki büyük artış dikkati çekti.

Verilere göre, yeni vaka sayısı son 24 saatte 3 bin 715 artışla 370 bin 867'ye çıktı. PCR testlerine göre açıklanan verilerde, yeni vakaların yaklaşık yarısının Madrid'de (1535) olduğu gözlendi.

Kovid-19'dan son 7 günde 131 kişi hayatını kaybetti. Salgından hayatını kaybedenler en fazla Aragon (56) ve Madrid (35) özerk bölgelerinde tespit edildi.

Avustralya AstraZeneca ile anlaştı: Koronavirüs aşısı ücretsiz olacak
KORONAVİRÜS
Avustralya AstraZeneca ile anlaştı: Koronavirüs aşısı ücretsiz olacak

İspanya'da Kovid-19'dan hayatlarını kaybedenlerin sayısı da 28 bin 797'ye ulaştı.

Son 7 günde Kovid-19 teşhisi konulan hastalardan 1336'sı hastaneye kaldırıldı, mevcut durumda 84 hastanın tedavisi yoğun bakımda sürüyor.

Bu arada, Castilla La Mancha özerk yönetiminde 4 bin nüfuslu bir yerleşim yerinin 99 kişide Kovid-19 çıkması nedeniyle karantinaya alındığı açıklandı.

İspanya'da koronavirüse karşı sigara yasağı
KORONAVİRÜS
İspanya'da koronavirüse karşı sigara yasağı

Madrid ve Katalonya özerk yönetimlerinden sonra Galisya da virüsün yaygın olduğu yerlerde toplu PCR testleri yapma kararı aldı.

Kovid-19 vakalarındaki hızlı artış eylül ayında başlaması öngörülen yeni eğitim öğretim yılına ilişkin tartışmaları da beraberinde getirdi.

Madrid'deki dört büyük sendika, Kovid-19'a karşı okullarda yeterli önlemin alınmadığını savunarak, öğretmenlerin 10 Eylül'de tüm devlet okullarında ve her eğitim kademesinde greve gitmesi kararı aldı.

Koronavirüs partisi termal kamerayla görüntülendi
DÜNYA
Koronavirüs partisi termal kamerayla görüntülendi

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.