Koronavirüs İtalya Başbakanı Contenin öksürük krizine girdi Muhalifler maske tak diye tepki gösterdi

İtalya Başbakanı Conte'nin öksürük krizine girdi

İtalya Başbakanı Conte'nin öksürük krizine girdi: Muhalifler 'maske tak' diye tepki gösterdi

İtalya Başbakanı Guiseppe Conte, koronavirüs (Kovid-19) kapsamında düzenlenen parlamento oturumu sırasında öksürmeye başladı. Parlamentoda bulunan muhalifler ise 'maske tak' diyerek tepki gösterdi.

Haber Merkezi DHA
Conte’nin konuşması sırasında öksürmeye başladığı görüldü.
Conte’nin konuşması sırasında öksürmeye başladığı görüldü.

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüsten en çok etkilenen ülkeler arasında bulunan İtalya’da, Başbakan Guiseppe Conte, virüs krizi kapsamında düzenlenen parlamento oturumunda konuşma yaptı.

Conte’nin konuşması sırasında öksürmeye başladığı görüldü. Parlamentoda bulunan muhalifler ise “maske tak” diyerek tepki gösterdi.

DHA

Bunun üzerine konuşmasını kesen Conte, kürsüde bulunan bardaktan su içerek konuşmasına devam etmeye çalıştı ancak yine öksürmeye başladı.

Conte, “Konuşmamın sonuna geçiyorum. Boğazımda bir problem var” diyerek konuşmasını sonlandırdı. Başbakan Conte’nin öksürük krizi, İtalyan basınında geniş yer buldu.

Karantinanın sona erdiği İtalya'da halk park ve bahçelere akın etti
OYNAT 00:37
Karantinanın sona erdiği İtalya'da halk park ve bahçelere akın etti
İtalya'da 52 günlük karantina sürecinin ardından normale dönüş aşamasının 3. gününde halk yine park ve bahçelere akın etti. Ülkede birçok alanda alınan sıkı tedbirlerin 4 Mayıs'ta kademeli olarak gevşetilmesi kapsamında inşaat sektörü ve fabrikalar yeniden iş başı yaparken parklar da yeniden açıldı ve bireysel şekilde spor yapmaya izin verildi.

Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.