Ramazan özel sayfa
  • İFTARA KALAN SÜRE 00:00:00
Koronavirüs Kısıtlamada kimsenin muafiyeti yok Zaman ve güzergahla sınırlı

Kısıtlamada kimsenin muafiyeti yok: Zaman ve güzergahla sınırlı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, koronavirüs kısıtlamalarında denetimlerin Ramazan boyunca hız kesmeden sürdüğünü söyledi. Soylu, “Sokağa çıkma kısıtlamasıyla ilgili kimsenin genel bir muafiyeti yok. Muafiyetler zaman ve güzergahla sınırlı. ‘Ben kamu görevlisiyim, avukatım, çiftçiyim’ deyip tüm şehri gezenlere müsaade etmeyin” dedi.

Haber Merkezi Yeni Şafak
​Kısıtlamada kimsenin muafiyeti yok: Zaman ve güzergahla sınırlı
Süleyman Soylu, Ramazan ayı boyunca denetimler konusunda tam saha pres talimatı verdi. Soylu, Salgınıyla Mücadele Değerlendirme Toplantısı’nın ardından İstanbul’daki emniyet müdürleri ve ilçe jandarma komutanlarıyla bir araya geldi.

Sokağa çıkma muafiyetlerinin kötüye kullanımını önlemek amacıyla, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu bu hafta sonundan itibaren yeni bir seferberlik başlattıklarını söyledi. İstanbul Afet ve Acil Durum Müdürlüğünde kaymakamların katılımıyla gerçekleştirilen Kovid-19 Salgınıyla Mücadele Değerlendirme Toplantısı’na katılan Soylu, toplu taşımadaki tehlikeye dikkat çekti: “Pik saatlerde ulaşım imkanları en üst seviyeye çıkmalı.”

İçişleri Bakanlığı'ndan kısıtlama önlemlerine ilişkin merak edilen dokuz soruya cevap
GÜNDEM
İçişleri Bakanlığı'ndan kısıtlama önlemlerine ilişkin merak edilen dokuz soruya cevap

GÜZERGAH SINIRI

  • Sokağa çıkma kısıtlamasıyla ilgili kimsenin genel bir muafiyetinin bulunmadığını kaydeden Soylu, “Tüm gücümüzle sahada olacağız. Gerekirse tek tek arkadaşlarımız kontrol edecek. Muafiyetler zaman ve güzergahla sınırlı. ‘Ben kamu görevlisiyim, avukatım, çiftçiyim’ deyip gün boyu ‘bakkala-markete gidiyorum’ diye gezen olursa müsaade etmeyin. Bu işi bitirmenin zamanı geldi, çaba sarfetmeliyiz. Bakın Kasım ayında aldığımız tedbirlerle inişi yakaladık. Yine aynı şeyi sağlamakla mükellefiz” dedi.

Yine başarırız: İlk 2 kısıtlamada vakaları düşürdük
KORONAVİRÜS
Yine başarırız: İlk 2 kısıtlamada vakaları düşürdük

SAHTE TURİSTLER

İkamet sahibi yabancıların pasaport göstererek turistler gibi gezdiği konusuna da değinen Soylu, şunları söyledi: “Turistik faaliyetler kapsamında kısa süreliğine ülkemizde bulunanlar hariç, ikamet sahibi, pasaportunu gösteriyor. Sen ikamet sahibisin, buradaki yerleşiklerin kurallarına tabi olmakla mükellefsin. Açık söylüyorum, kim pasaportuyla bu işi istismar etmeye kalkarsa ikametini iptal ederim. İnsanlar evde kalacak, siz turist kılığında bunu istismar edeceksiniz! Buna müsaade etmeyeceğiz.”

Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.