Koronavirüs Koronavirüsün Türkiye ve dünyada anlık yayılma haritası Kovid-19un vaka sayısı, ölüm ve iyileşme oranları interaktif haritada

Koronavirüsün Türkiye ve dünyada anlık yayılma haritası: Kovid-19'un vaka sayısı, ölüm ve iyileşme oranları interaktif haritada

Yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) ilgili gerçek zamanlı bilgi sunan Washington Üniversitesinin çalışması olan koronavirüs haritasını yayına aldık. Harita, yeni tip koronavirüsün yayıldığı bölgeler, vaka sayısı, ölüm ve iyileşme oranlarını içeren güncel veriyi gösteriyor. "Dijital dünyayı keşfetme" amacı taşıyan ve Washington Üniversitesinin girişimi olan Humanistic GIS Laboratory (Humanistik Coğrafi Bilgi Sistemi Laboratuvarı) tarafından hazırlanan harita Anadolu Ajansı tarafından Türkçeleştirildi. İnteraktif harita, Washington Üniversitesinin Coğrafya Bölümü Öğretim Üyesi Bo Zhao tarafından oluşturuldu. Humanistic GIS Laboratory, daha önce "Küresel Mülteci Atlası" ve "Su Hesaplayıcı" gibi projelere de imza atmıştı. Diğer yandan Türkiye'de 28 Mart itibari ile koronavirüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 92'e yükseldi, vaka sayısı ise 5698'a ulaştı.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Kovid-19 testinde sonuçlar pozitif çıkma, virüsün bulaştığı anlamına geliyor.
Kovid-19 testinde sonuçlar pozitif çıkma, virüsün bulaştığı anlamına geliyor.
"Dijital dünyayı keşfetme" amacı taşıyan ve Washington Üniversitesinin girişimi olan Humanistic GIS Laboratory (Humanistik Coğrafi Bilgi Sistemi Laboratuvarı) tarafından hazırlanan harita Anadolu Ajansı tarafından Türkçeleştirildi.
Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.