Koronavirüs Almanya, Türkiyeye seyahat uyarısını 4 şehir için kaldırdı

Son dakika haberleri: Almanya, Türkiye'ye seyahat uyarısını 4 şehir için kaldırdı

Almanya, Türkiye'ye seyahat uyarısını 4 şehir için kaldırdı

Almanya, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını sebebiyle Türkiye’ye uyguladığı seyahat uyarısını kısmen kaldırdı. Almanya, Kovid-19 nedeniyle 31 Ağustos’a kadar Avrupa Birliği (AB) ve Schengen Bölgesi dışındaki 160 ülke için seyahat uyarısında bulunmuştu.

Haber Merkezi AA
Arşiv
Arşiv

Almanya Dışişleri Bakanlığının internet sayfasında yer alan açıklamada, Aydın, Muğla, İzmir ve Antalya için seyahat uyarısının kaldırıldığı belirtildi.

Almanya, böylelikle Türkiye’deki bu bölgelere gidecek tatilcilere yeşil ışık yaktı.

PCR testi yapma zorunluluğu

Türk hükümeti tarafından hazırlanan turizm ve hijyen tasarısına sıkı şekilde bağlı kalınması şartıyla seyahat uyarısının kaldırıldığı belirtilen açıklamada, tasarının tatilcilerin Almanya’ya dönmeden 48 saat içinde zorunlu PCR testi yapmaları da içerdiği anımsatıldı.

Dünya genelinde ağır bilanço: Koronavirüs tespit edilen kişi sayısı 18 milyon 476 bini geçti
KORONAVİRÜS
Dünya genelinde ağır bilanço: Koronavirüs tespit edilen kişi sayısı 18 milyon 476 bini geçti

160 ülke için uyarı yapılmıştı

Almanya, Kovid-19 nedeniyle 31 Ağustos’a kadar Avrupa Birliği (AB) ve Schengen Bölgesi dışındaki 160 ülke için seyahat uyarısında bulunmuştu.

Türkiye yönelik seyahat uyarısının kaldırılması için Dışişleri Bakanlığı ve Kültür ve Turizm Bakanlığı yoğun çaba sarf etmişti. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy geçen ay başkent Berlin’de mevkidaşlarıyla görüşmüştü.

Alman Paul-Ehrlich Enstitüsü'nden aşı açıklaması: 'Bu çok iyi haber' diyerek duyurdular
KORONAVİRÜS
Alman Paul-Ehrlich Enstitüsü'nden aşı açıklaması: 'Bu çok iyi haber' diyerek duyurdular
Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.