Koronavirüs Texasta dikkat çeken Kovid-19 aşısı kararı Şirketlere yasak getirildi

Texas’ta dikkat çeken Kovid-19 aşısı kararı: Şirketlere yasak getirildi

ABD’nin Texas eyaletinde özel şirketler dahil olmak üzere herhangi bir kurumun çalışanlarını ya da müşterilerini yeni tip koronavirüs aşısı olmaya zorlaması valilik kararnamesiyle yasaklandı.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi AA
Texas’ta şirketlerin Kovid-19 aşısını zorunlu tutması yasaklandı
Foto/arşiv

Texas Valisi Greg Abbott, imzaladığı kararnamede “Texas’ta hiçbir kurum, aşı olmaya dini, tıbbi veya önceden Kovid-19 geçirmiş olması gibi herhangi bir nedenle karşı çıkan çalışanı ya da müşterisini Kovid-19 aşısı olmaya mecbur bırakamaz” ifadesini kullandı.

Kendisi aşı olduktan sonra Kovid-19’a yakalanan Abbott, kararnamede Texaslıların aşı olmaya teşvik edilmesini savunurken, aşının her zaman isteğe bağlı kalması gerektiğini vurguladı.

Öte yandan ABD’de Biden yönetimi 100’den fazla çalışanı olan şirketlerin çalışanlarına aşı veya haftalık test zorunluluğu getirmesi kuralını uygulamaya koymaya hazırlanırken, Teksas merkezli American Airlines ve Southwest Airlines gibi büyük şirketler federal kurallara uyacaklarını açıkladı.

Abbott daha önce eyalet ve yerel yönetimlerin aşıyı zorunlu tutmasını yasaklamış ancak özel şirketlerle ilgili bir düzenlemeye gitmemişti.

Montana eyaleti de işverenlerin çalışanlarına aşıyı zorunlu tutmasını kanunen engellemişti.

İngiltere'den bomba iddia: Rus ajanlar aşı formülümüzü çaldı
KORONAVİRÜS
İngiltere'den bomba iddia: Rus ajanlar aşı formülümüzü çaldı

117 yaşında koronayı yendi: Herkesi aşı olmaya çağırdı
KORONAVİRÜS
117 yaşında koronayı yendi: Herkesi aşı olmaya çağırdı

Giresun'da koronavirüs aşı çadırına saldırı
GÜNDEM
Giresun'da koronavirüs aşı çadırına saldırı

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.