Koronavirüs Uğur Şahinden korkutan koronavirüs açıklaması Virüs hayatımızda hep kalacak her şey yeni başladı

Uğur Şahin'den korkutan koronavirüs açıklaması: Virüs hayatımızda hep kalacak her şey yeni başladı

Pfizer ile birlikte koronavirüs aşısı geliştiren BioNTech'in CEO'su Prof. Dr. Uğur Şahin, koronavirüsün hayatımızda kalmaya ve mutasyona uğramaya devam edeceğini söyledi. Gelecek yıllarda güçlendirilmiş aşılara ihtiyaç duyulabileceğini aktaran Şahin, "Bu devam etmekte olan bir evrim süreci. Her şey daha yeni başladı" dedi.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Diğer
Uğur Şahinden korkutan koronavirüs açıklaması: Virüs hayatımızda hep kalacak her şey yeni başladı
Prof. Dr. Uğur Şahin

ABD’li ilaç devi Pfizer ile birlikte mRNA bazlı koronavirüs aşısı geliştiren BioNTech’in CEO’su Uğur Şahin, virüsün geleceğine dair Financial Times’a açıklamalarda bulundu.

  • İlerleyen zamanlarda vücudun bağışıklık sistemine direnebilecek güçte yeni koronavirüs varyantlarının çıkabileceğini belirten Şahin, daha güçlü Kovid-19 aşılarına ihtiyaç duyulabileceğini söyledi.

2021 yılı için farklı bir aşının gerekli olmadığını düşünen Şahin, gelecek yılın ortasına kadar farklı ihtimallerin dikkate alınması gerektiğini bildirdi.

Şahin ve Türeci çifti Almanya'nın büyük bilim ödülünün sahibi oldu
DÜNYA
Şahin ve Türeci çifti Almanya'nın büyük bilim ödülünün sahibi oldu

"VİRÜS HAYATIMIZDA KALACAK"

  • Virüsün hayatımızda hep kalacağını ve kaldığı sürede daha fazla adapte olacağını söyleyen Şahin, ‘’Bu devam etmekte olan bir evrim süreci. Her şey daha yeni başladı’’ dedi.

İKİ YENİ AŞI PROGRAMI

Aşıya erişimi artırmaya ve aşı olanların destekleyici dozlarla bağışıklıklarının güçlendirilmesine yönelik iki aşı programından bahseden Şahin, gelecek yıl bu programları faaliyete geçireceklerinden de bahsetti.

Koronavirüs temaslısı öğrenciler ile aşısız ve aşısı eksik olanlar için karantina süresi kısaldı
KORONAVİRÜS
Koronavirüs temaslısı öğrenciler ile aşısız ve aşısı eksik olanlar için karantina süresi kısaldı

Güneydoğu’da vakalar düşüyor
KORONAVİRÜS
Güneydoğu’da vakalar düşüyor

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.