|
Spor

58 yaşında ama yumrukları demir gibi!

Amerika'da Kansas City'de ringe çıkan 58'lik 'Demir Yumruk' Emin Tokay, Masterlar Dünya Şampiyonluğu kemeri kazandı.

Yeni Şafak
12:08 . 15/12/2014 lundi
DHA

Geçtiğimiz günlerde Amerika'nın Missiouri Eyaleti'nin Kansas City şehrinde düzenlenen Ring Side Dünya şampiyonasına 18 ülkeden toplam 1600 boksör katıldı. Şampiyonaya 64 kiloda ringe çıkan 58 yaşındaki boksör Emin Tokay rakiplerine ringi dar etti.


Rekor sürede biten maç

İlk maçını Meksikalı boksör, ikinci maçını da İtalyan sporcu ile yapan 58'lik Emin Tokay, ilk maçını 11 saniye gibi kısa bir sürede kazandı. Unvan maçını Amerikalı boksör Jack Godwin ile yapan boksör rahat bi şekilde kazandığı maçın ardından Masterlar Dünya Şampiyonluğu Kemeri'ni aldı.

Geçtiğimiz hafta Cuma günü Adem Kılıçcı'nın APB maçından önce ringe çıkan boksör Emin Tokay ve Boks Federasyonu Başkanı Eyüp Gözgeç Şampiyonluk kemeri ile hatıra fotoğrafı çektirdi.


'Örnek bir sporcu'

Boks Federasyon Başkanı Eyüp Gözgeç," Boksörümüz ringe çıkmanın yaşa değil yüreğe bağlı ,önemli olan sporu sevmek ve genç yaşlarda bırakmamak.Hangi spor dalı olursa olsun bunu bir hayat biçimi haline getirmek.Emin Tokay'ı hem kazandığı bu başarıdan hem de gençlerimize örnek olmasından dolayı tebrik ediyorum" diye konuştu
#DEMİR YUMRUK
#EMİN TOKAY
#MASTERLAR BOKS
#EYÜP GÖZGEÇ
#BOKS
#UNVAN MAÇI
#RING SIDE BOXING
#MEKSİKALI BOKSÖRLER
il y a 9 ans
default-profile-img