|

Enes Kanter takas oldu! İşte yeni takımı...

NBA’de mücadele eden Türk oyunculardan Enes Kanter, takasın son gününde Utah Jazz'dan ayrılarak Batı Konferansı'nın güçlü ekiplerinden Oklahoma City Thunde'a gitti.

Yeni Şafak
23:41 - 19/02/2015 Perşembe
Güncelleme: 21:45 - 19/02/2015 Perşembe
Diğer

NBA’deki Türk basketbolculardan Enes Kanter, kariyerine Oklahoma City Thunder'da devam edecek. Takasın son gününde üç takımın dahil olduğu bir transfer gerçekleşirken; Reggie Jackson, Detroit Pistons'a; Kendrick Perkins de Utah Jazz'e takas oldu. Oklahoma City Thunder, bu takasta Enes Kanter ile birlikte Pistons'tan Kyle Singler'ı da kadrosuna kattı. 


Takas istemişti

22 yaşındaki Enes Kanter, son dönemde azalan süreleri sonrasında artık Utah'ta kalmak istemediğini açıklamış ve takasını istemişti. Utah yönetimi, Enes'in bu isteğini takasın son günü gerçekleştirdi. Tıpkı Kanter gibi takasını isteyen Reggie Jackson da, Detroit Pistons'a transfer oldu. Brandon Jennings'in aşil tendonunun kopması sonrasında Jackson'ın Detroit'te ilk beş çıkması bekleniyor. Çaylak kontratı sona eren Reggie Jackson, sezon sonunda sınırlı serbest oyuncu statüsü kazanacak. 

Bu sezon Utah'ta 49 maçta ortalama 27 dakika süre alan Enes Kanter, 13.8 sayı - 7.8 ribaund istatistikleri tutturmuştu.

(Ntv Spor)

#NBA
#Enes Kanter
#Utah Jazz
#Oklahoma City Thunder
9 yıl önce
default-profile-img