TeknolojiApple haritalarda Afyonkarahisar ismini yanlış yazdı

Apple haritalarda Afyonkarahisar ismini yanlış yazdı

Apple, haritalar uygulamasında Türkiye’nin güzide şehirlerinden birinin ismi komik bir şekilde yanlış yazılmış. Lakin yanlışın yapıldığı şehre bakıldığında Apple bunu bilerek mi yoksa bilmeyerek mi yaptı biz anlayamadık.

Haber MerkeziYeni Şafak
Apple, haritalar uygulamasında Türkiye'nin şehirlerinden birinin ismini yanlış olduğu anlaşıldı.
Apple, haritalar uygulamasında Türkiye'nin şehirlerinden birinin ismini yanlış olduğu anlaşıldı.

Apple haritalar uygulamasında komik bir hata göze çarptı. Türkiye’nin şehirlerinden birinin isminde komik bir hata yapan Apple, yaptığı hatanın farkında değil gibi görüyor.

Zira Türkiye’nin okunuşta kendi marka ismine en yakın şehirlerden biri olan Afyonkarahisar’da yaptığı yanlışlık acaba yanlışlık değil mi sorularını da akıllara getirmeye başladı. Apple haritalar uygulaması açıldığında Afyonkarahisar şehrinin Ayfonkarahisar olarak yazıldığını görülüyor. Bu hatanın fark edilmediğinden mi yoksa bilerek mi yapıldığı hakkında henüz bir açıklama bulunmuyor.

Şehir hakkında bazıları tarafından espiri konusu olan bu yanlışlıkta böylelikle espiri konusu olmaktan da çıkmış oldu. Türkiye’nin güzide şehirlerinden bir tanesi olan Afyonkarahisar’ın isminin yapılacak güncelleme ile düzeltilmesi bekleniyor.

REKLAM
Hiç suçu yokmuş!
Gündem

Hiç suçu yokmuş!

Diyarbakır 4. Ağır Ceza Mahkemesi, teröristbaşı Gülen’le doğrudan bağlantıları tespit edilen eski Dicle Üniversitesi Rektörü Jale Saraç hakkında skandal bir karara imza attı. Mahkeme, Saraç ile örgütün üniversite imamı Aytekin Sır’ı tahliye etti.
Afrin mafyası
Gündem

Afrin mafyası

PKK’nın Afrin sorumlusu Abdo Hayr, kentteki süper lüks villasında, uyuşturucudan elde ettiği gelirle görkemli bir hayat sürüyor. Uyuşturucu tarlaları, zehir imalathaneleri ve kendisine bağlı yüzlerce teröristi bulunan Hayr’ın en büyük tutkusu ise klasik otomobiller. Hayr, infazları da cins atlarının da bulunduğu çiftliğinde yapıyor.
Cengiz Ünder yine attı
Spor

Cengiz Ünder yine attı

Şampiyonlar Ligi son 16 turu ilk maçında Roma deplasmanda Shakhtar ile karşılaştı. Milli gururumuz Cengiz Ünder, Roma'yı 1-0 öne geçiren golü attı
PKK’nın korkulu rüyası ekibin hepsi gönüllü olunca kura çekildi
Gündem

PKK’nın korkulu rüyası ekibin hepsi gönüllü olunca kura çekildi

TSK'nın ÖSO ile birlikte Afrin'de PYD/YPG ve DEAŞ terör örgütlerine yönelik yürüttüğü ’Zeytin Dalı Harekatı’na Muş Emniyet Müdürlüğünde görevli PÖH'ler de gönderildi. Harekata katılmak için Özel Harekat Polislerinin tamamı gönüllü olunca aralarında kura çekimi yapıldı.
Sahneyi izleyen polisten dizi oyuncularına şok baskın
Gündem

Sahneyi izleyen polisten dizi oyuncularına şok baskın

Adana Ceyhan'da internet üzerinden yayımlanan bir dizide uyuşturucuyu ile suçu ve suçluyu övdükleri ileri sürülen oyunculara polis şafak vakti operasyon yaptı. Diziyi izleyen polis dizi filmi içerisinde “Muzlu Süt mü Sigara mı” isimli sahnesinde alenen uyuşturucu madde kullanımına özendirme suçunun oluştuğunu belirledi.