Teknoloji Selçuk Bayraktardan Cezeri açıklaması Uçan otomobillerde liderler arasına gireriz

Selçuk Bayraktar'dan 'Cezeri' açıklaması: Uçan otomobillerde liderler arasına gireriz

T3 Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Bayraktar, geçtiğimiz yıl TEKNOFEST'te tanıtımı yapılan Türkiye'nin ilk uçan otomobili 'Cezeri'yle ilgili "Bugünden on beş yıl sonraki oyunlar kuruluyor. Bugün adım atanlar gelecekte lider olacaktır. Uçan otomobillerde liderler arasına gireriz" ifadesini kullandı.

Haber Merkezi Diğer
Selçuk Bayraktar, koronavirüs hastalarının tedavisinde en hayati cihaz olan solunum cihazlarının kısa sürede Türkiye'de üretilmesini sağlayan ekipte aktif olarak rol aldı.
Selçuk Bayraktar, koronavirüs hastalarının tedavisinde en hayati cihaz olan solunum cihazlarının kısa sürede Türkiye'de üretilmesini sağlayan ekipte aktif olarak rol aldı.

Baykar Teknik Müdürü ve T3 Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Bayraktar, savunma sanayisinde bir dönüşümün başladığını belirterek Türkiye'nin de bu alanda artık ana lokomotif ülkelerden biri olduğuna dikkat çekti. Radyo D'de Adem Metan'ın sorularını yanıtlayan Bayraktar, geçtiğimiz yıl TEKNOFEST'te tanıtımı yapılan ve prototip aşamasında olan uçan araba Cezeri için için de önemli açıklamalarda bulundu. Bayraktar, "Bugün on beş yıl sonrasının oyunları kuruluyor. Bugün bu alanda çalışanlar yarının üreticisi olacaklar. İnşallah bizde bu oyunun içinde olacağız. Bu teknoloji kullanılmaya başlandığında üretmeye başlayanların oyuncu olmaları mümkün değil. O gün geldiğinde üretmeye çalışanlar ancak alt yüklenici olurlar. Bu bütün dünyada böyledir. Bunun için ne yaparsanız ‘milli ve özgün’ olsun diyoruz. Otomotivde en büyük devrim biliyorsunuz elektrikli arabalar. Yakında da uçan arabalar gelecek. Önce kırsal yerlerde kullanılacak sonra adım adım hayatımıza girecek" dedi.

'Cezeri' görücüye çıktı
EKONOMİ
'Cezeri' görücüye çıktı

Akıncı ve Cezeri ilk kez TEKNOFEST'te
EKONOMİ
Akıncı ve Cezeri ilk kez TEKNOFEST'te
Abone Ol Google News
Yatırımcı sahaya indi: Konut talebinde rekor artış yaşandı
Ekonomi

Yatırımcı sahaya indi: Konut talebinde rekor artış yaşandı

Kredilerde yapılan faiz indiriminin ardından konut talebinde rekor artış yaşandı. Kamu bankalarının açıkladığı yeni kredi paketleri ile birlikte gayrimenkule olan talep son 4 günde yüzde 515 arttı. Kredi kampanyasına en çok ilgi yatırımcıdan geldi. Emlakçılar, “Alım yapanların yüzde 60’ı yatırımcı” dedi.
Büyük devlet olduğumuzu dünyaya gösterdik: Türkiye 102 ülkeye uzatttı
Gündem

Büyük devlet olduğumuzu dünyaya gösterdik: Türkiye 102 ülkeye uzatttı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Sahip olduğumuz güçlü altyapı ve değerler aynı zamanda 2023 hedeflerimizin sembolüydü. Biz salgın döneminde, büyük devlet olduğumuzu hamdolsun tüm dünyaya gösterdik” dedi. Erdoğan, Dünya Çevre Günü’nde, Ankara Atatürk Kültür Merkezi’ndeki (AKM) törenle 10 millet bahçesini açtı. Erdoğan, “Şehircilik geleneğimizin sembolü olacak millet bahçelerinden 13’ünü iki yıl önce hizmete açmıştık. Bugünle birlikte, toplamda 23 millet bahçesine ulaşmış oluyoruz. Cumhuriyetin 100. yılına girerken 81 ilimize 81 milyon metrekare millet bahçesi kazandırma hedefimize adım adım yaklaşıyoruz” diye konuştu.
Finans ayağıpara basıyor: 690 bin TL ve çok sayıda değerli eşya ele geçirildi
Gündem

Finans ayağı para basıyor: 690 bin TL ve çok sayıda değerli eşya ele geçirildi

İzmir’de FETÖ’nün gaybubet evlerinde, cezaevinde yatanlara ve firarilere verilmek üzere 690 bin lira bulundu, 31 kişi gözaltına alındı. Ankara’da da külçe altınlarla 19 bin dolar, 19 bin avro ve 25 adet F serisi 1 dolar ele geçirildi, 37 firari yakalandı.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.