Teknoloji Bizde de TEKNOFEST düzenleyin

Bizde de TEKNOFEST düzenleyin

TEKNOFEST Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar, birçok ülkeden TEKNOFEST düzenlemeleri için talepler aldıklarını söyledi. Bayraktar, “Bu ülkelerin başında Ukrayna, Azerbaycan ve Endonezya geliyor” dedi.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Yeni Şafak
TEKNOFEST Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar birçok ülkeden TEKNOFEST düzenlemeleri için talepler aldıklarını söyledi
Selçuk Bayraktar

TEKNOFEST Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar, 17’nci Efficiency Challenge Elektrikli Araç Yarışları ve bu yıl ilk kez gerçekleştirilen Liseler Arası Efficiency Challenge Elektrikli Araç Yarışları etkinlikleri sırasında değerlendirmede bulundu.

TEKNOFEST’i 4 yıldır düzenlediklerini ve 35 farklı alanda yarışmalar yaptıklarını aktaran Bayraktar, “Bu yarışmalar geleceğin trendi teknolojilere gençlerimizi hazırlamak için yapılıyor. Dünyada yükselen teknoloji trendlerinde bizim de markalarımız olsun, bu teknolojileri onlar geliştirsin, sadece tüketimde değil, araştırıp, geliştirip, üreten tarafta olsunlar diye düzenleniyor.” ifadelerini kullandı.

DÜNYADAKİ EN BÜYÜK PLATFORM

Bayraktar, dost ve kardeş ülkelerden “Bizim için TEKNOFEST düzenler misiniz?” gibi taleplerin geldiği bilgisini vererek, “Bu ülkelerin başında Ukrayna, Azerbaycan ve Endonezya geliyor. Listede daha çok ülke var.” dedi. TEKNOFEST’in artık açık ara dünyadaki en büyük teknoloji yarışma platformu olduğunu vurgulayan Bayraktar, daha yüksek bir katılım beklemediklerini ve bu seviyenin doymuş bir seviye olduğunu dile getirdi.

PİSTLERİ YARIŞMA HEYECANI SARDI

Efficiency Challenge Elektrikli Araç Yarışları’nda tasarımından teknik donanımına kadar gençler tarafından hazırlanan elektrikli araçlar çevre dostu olmak için yarıştı. Gençlerin hayallerini göklere taşıyan, uzay ve teknoloji alanında Türkiye’nin gelişimine katkı sağlayan Roket Yarışması heyecanı, Aksaray Tuz Gölü’nde devam ediyor. Geleceğe hazırlanan roketler ile her bir kategoride sınırları zorlayan yarışmalar, 12 Eylül’de Tuz Gölü’nde sona erecek.TEKNOFEST Teknoloji Yarışmaları kapsamında BAYKAR yürütücülüğünde düzenlenen İHA yarışmaları ise 13-18 Eylül’de Bursa Yunuseli Havalimanı’nda gerçekleştirilecek.

İmam hatipli öğrenciler tasarladı: TEKNOFEST'te piste çıkacak
FOTOĞRAF 10
Title
Projeden sorumlu öğretmen Devrim Ertuğrul koordinesindeki 10 öğrenci, TÜBİTAK ve Düzce Belediyesinin desteğiyle Asel 81 adını verdikleri elektrikli aracı üretti.
Title
Öğrenciler, 7,5 ayda geliştirdikleri Asel 81 isimli elektrikli araçlarıyla TEKNOFEST kapsamında bu yıl ilk kez düzenlenen Liseler Arası Efficiency Challenge Elektrikli Araç Yarışlarının 4-5 Eylül'de Körfez Yarış Pisti'nde gerçekleştirilecek final etabında 40 takım arasından en iyisi olmak için yarışacak.
Title
Ertuğrul, öğrencilerin başarılı bir araç tasarladığını söyledi. TEKNOFEST'in önemine işaret eden Ertuğrul, TEKNOFEST okullarımıza büyük bir dinamik katıyor. Öğrenciler, TEKNOFEST yarışmalarına katılarak hem pandemi sürecini daha verimli geçirdi hem de kendilerini geliştirdiler. dedi.
Title
Ertuğrul, aracın 7,5 ayda tasarlandığını aktararak, 40 takım arasından en iyisi olmak için yarışacaklarını kaydetti. Aracı en düşük güçle en fazla yolu katetmesi için tasarladıklarını anlatan Ertuğrul, Elektrikli araç yarışmalarına katılan araçların öğrenci tasarımları olmasının yanında burada önemli olan aracın verimli olması. En düşük gücü harcayan ve en uzun mesafeye giden araçlar elde etmek için de aracın hafif olması, motorunun verimli olması gerekiyor. diye konuştu.
Title
Ertuğrul, Asel 81 ile derece elde ederek Düzce'ye dönmek istediklerini sözlerine ekledi.
Title
Title
Title
Title
Title
İmam hatipli öğrenciler tasarladı: TEKNOFEST'te piste çıkacak
Düzce Mehmet Akif İnan Hafız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri tasarladıkları elektrikli araçla, TEKNOFEST yarışmasına katılıyor.

Bu yıl ilk kez gerçekleşti! Selçuk Bayraktar Türkiye'den TEKNOFEST'i isteyen ülkeleri açıkladı
TEKNOLOJİ
Bu yıl ilk kez gerçekleşti! Selçuk Bayraktar Türkiye'den TEKNOFEST'i isteyen ülkeleri açıkladı

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.