Teknoloji Tesladan karlı yollardaki başarısı

Tesla'dan karlı yollardaki başarısı

ABD'nin kuzeyinde yaşanan olumsuz hava koşulları ile birlikte Tesla araç sahipleri, araçlarını karla kaplı yolarda kullanma fırsatı yakaladı. Sert hava koşulları nedeniyle karla kaplanan yollarda araçlar, şeritlerin görünmemesine rağmen Otomatik pilot modun da yol almayı başardı.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Otonom araç teknolojisinin öncüsü Tesla, yine kendini kanıtlamayı başardı. Kuzey ABD'deki son kar fırtınalarıyla birlikte bazı, Tesla sürücüleri karlı hava koşullarında araçlarını kullanma fırsatı buldu. Özellikle otomatik pilot teknolojisini kullanan sürücüler, Tesla'nın gösterdiği başarıdan memnun kaldılar.

Yolların tamamen karla kaplanıp şeritlerin kaybolmasına rağmen Tesla'nın otomatik pilotu, yolu algılayarak aracı yolda tutmayı başardı. Hatta önünde referans alabileceği bir otomobil dahi olamadan bu başarıyı gösterebildi. Çünkü Tesla'da bulunan Autosteer teknolojisi, özellikle yoldaki şeritleri ve etrafında bulunan araçları referans alarak yoluna devam ediyor. Öte yandan Tesla'nın birinci nesil Autopilot'unun, ikinci nesil Autopilot'ta yer alan trifokral ön kameraya veya 'Tesla Vision' görüntü işleme sistemine sahip olmadan bunu nasıl yapabildiği konusunda bazı bilinmeyenler mevcut.


Bir Model S sahibinin paylaştığı videoda otonom sürüş modunda araç yolu algılayarak ilerleyebiliyor. Fakat karla kaplı yollarda yani şeritlerin görünmediği yollarda Tesla araçların otonom modunda kullanılması önerilmiyor.

Abone Ol Google News
Bulgaristan’da dört gündür söndürülemeyen yangın Türkiye sınırına ulaştı
Gündem

Bulgaristan’da dört gündür söndürülemeyen yangın Türkiye sınırına ulaştı

Dört gün önce Bulgaristan'da çıkan ve bu zamana kadar yapılan tüm müdahalelere rağmen söndürülemeyen yangın Türkiye sınırına ulaştı. Önlem amaçlı iş makinaları ile sınır hattında 32.5 kilometre uzunluğunda güvenlik şeridinin oluşturulurken, Edirne Valiliği yangının Türkiye topraklarına sıçramasının engellendiğini açıkladı.
Hakkari'de zırhlı polis aracı devrildi: İki özel harekat polisi şehit oldu
Gündem

Hakkari'de zırhlı polis aracı devrildi: İki özel harekat polisi şehit oldu

İran sınırındaki üs bölgesinden görev dönüşü yapan polis zırhlı aracı Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde devrildi. Kazada iki özel harekat polis şehit oldu.
Emlakçılıkta yeni dönem: Satış ve kiralamaya dört şart geliyor
Ekonomi

Emlakçılıkta yeni dönem: Satış ve kiralamaya dört şart geliyor

Emlakçılıkta yeni bir döneme giriliyor. Geçtiğimiz yıllarda uzun istişareler sonrası hazırlanan yönetmeliğin uygulanması için tanınan süre 31 Ağustos'ta doluyor. Düzenleme ile birlikte artık her önüne gelen gayrimenkul alım satım işi yapamayacak. Emlakçılık yapanların yetki belgesi olması zorunlu olacak. Şimdiye kadar 3'te 1'i oranında başvuru yapılan belgenin yanı sıra m2, mezuniyet, 12 aya kadar çalışma şartı da aranacak. Sahte ve yanıltıcı ilanlardan internet siteleri de sorumlu olacak. Birden fazla aynı ilanda sadece yetki alanın ilanı yayında kalacak. Belgesiz kayıt dışı bu işi yapmaya devam edenlere ise 10 bin TL ve 10 katına kadar ceza gündeme gelebilecek.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.