Ramazan özel sayfa
  • İFTARA KALAN SÜRE 00:00:00
Yazarlar Kaşıkçı Raporundaki üç isim neden silindi?

Kaşıkçı Raporu’ndaki üç isim neden silindi?

Tamer Korkmaz
Tamer Korkmaz Gazete Yazarı

Amerikan Ulusal İstihbarat Direktörlüğü (DNI) Cuma günü internet sitesinde yayınladığı Cemal Kaşıkçı Cinayeti ile ilgili dört sayfalık raporu aynı gece kaldırdı ve yerine yenisini koydu!

Raporun ilk sürümünde Kaşıkçı Suikastı ile bağlantılı olduğu işaretlenen 21 isim yer almıştı; ikinci sürümde bu sayı 18’e indi.

Neden “apar topar” sildiler, acaba?

El Cevap: İsimleri silinen bu kişiler; CIA ile bağlantılı da, ondan!

HANGİ OLAYA BENZİYOR?

Tam da burada; 11 Eylül Kurgusal Saldırıları gerçekleştiğinde “herkese konulan uçuş yasağının” ABD’deki Laden Ailesine mensup yirmi kadar kişi için “geçerli olmadığını” hatırlayalım…

Kayırılan bu kişiler, FBI’ın himayesinde apar topar “deniz aşırı” seyahate çıkarılmıştı!

11 Eylül’den “birkaç hafta sonra” dönemin ABD Başkanı İkinci Dabılyu Bush’un “Bin Laden ile telefon konuşması” yaptığına dair haberi, başta Kaşıkçı’nın gazetesi Washington Post olmak üzere Amerikan Medyası yazabilir mi, peki?

Asla yazamazlar!

BIDEN DA “TRUMP GİBİ” YAPTI

2019’da hazırlanan ancak Trump’ın kamuoyu ile paylaşmadığı Kaşıkçı Cinayeti raporu; en başta CIA, Amerikan istihbarat kurumlarının katkısıyla yazıldı.

“Cemal Kaşıkçı’nın katledilme operasyonunu Prens Bin Selman’ın onayladığı” vurgulandı.

Geçen hafta raporun açıklanmasının ardından 76 Suudi yetkiliye vize kısıtlaması getirildi; ancak MBS ile ilgili herhangi bir yaptırıma gidilmedi!

Bu duruma, Amerikan Medyası tepki gösterdi.

Mesela, CNN “Biden sözünde durmadı” diye feveran etti…

“Biden’ın yaptığı hesap, MBS’yi cezalandırma konusunda Trump yönetiminin kararına benziyor” diyerek de Bunak Kovboy’a lafı çaktılar!

Vaktiyle Kaşıkçı’nın da yazar olarak yer aldığı Washington Post “MBS, cinayetin faili; Biden ona geçit vermemeli, adım atmalıdır” diyerek tepkisini ortaya koydu.

Ezcümle: Amerikan Medyası, Biden’ın “MBS için yaptırım uygulamamasından” dolayı tam bir “hayal kırıklığı” yaşıyor.

YAMAN SUAL

Tüm bunlardan sonra soralım: Sahi, Joe Biden “seçim kampanyası sırasında verdiği sözde” neden durmadı, acaba?

Mücbir (zorlayıcı) bir sebebi olmalı!

İşte o mücbir neden, CIA’in Cemal Kaşıkçı Cinayetinin “merkezinde” olmasında saklıdır!

Kaşıkçı Suikastı, Suudi Arabistan İstihbaratı üzerinden gerçekleştirilen bir CIA operasyonudur.

Bu sütunda, daha evvel defalarca yazdığımız gibi; Kaşıkçı’yı katletme planını yapan, organize eden CIA, hunhar cinayeti Suudi Hanedanı’nda konuşlanmış “ABD için çalışan” bir İnfaz Timi’ne uygulatmıştır.

ETEKLERİ TUTUŞMUŞTU

Dönemin Başkanı Trump ile damadı Kushner bir de CIA’in başı Gina Haspel; Kaşıkçı Cinayeti gerçeklerini hasıraltı edebilmek için büyük gayret sarf ettiler. Güya suikastı aydınlatmak istiyormuş gibi yaptılar.

“İşkence Kraliçesi” diye anılan dönemin CIA Başkanı Gina Haspel’in suikast sonrası apar topar “etekleri tutuşmuş vaziyette” Türkiye’ye gelmesi; “Ankara’nın elinde CIA’e dair hangi deliller var?” korkusuyla ve telaşı ile gerçekleşmişti!

RAPOR, NEYE YARIYOR?

Suikastın üzerine gidiyormuş gibi yapan Biden Yönetimi de yan çiziverdi ve suçladıkları MBS’ye herhangi bir “yaptırım” uygulayamıyorlar.

Beyaz Saray Sözcüsü Jen Psaki’nin “Yaptırım hakkımızı saklı tutuyoruz” demesi de “tribünlere oynayan” içi boş bir sözdür.

Mendebur Joe Biden’ın, Mendebur Trump’tan farklı olarak yaptığı tek şey; Kaşıkçı Cinayetinin raporunu kamuoyuna açıklamaktan ibarettir.

CIA ağırlıklı hazırlanan bu rapor mu; CIA’in Kaşıkçı Suikastındaki başrolünü gizlemeye yahut perdelemeye yarıyor!

Bu gerilim filminde, Haydut ABD “cinayeti çözen devlet” rolünde oynuyor.

Deşifre gibi görünen de, temelde yatan gerçeği örtbas etmektir!

*

CIA’e de, Kaşıkçı Raporu’na da güvenilemez.

CIA’in “İyi Hal Kâğıdı” yoktur: Medyamız, CIA’in raporuna nasıl olup da güvenebiliyor?

Terörist elebaşı Fetullah Gülen’i “istihdam eden” ve de FETÖ’nün 15 Temmuz’daki darbe girişiminde işin içinde/sahada olan CIA’den bahsediyoruz!

YAPTIRIM MI, DEMİŞTİNİZ?

Bu CIA, her yıl savaş bölgelerinde ve dışında en az onlarca masum sivili İnsansız Hava Araçları ile katlediyor; buna mukabil, bu kasıtlı katliamlar hakkında “rapor yayınlandığını” işittiniz mi, hiç?

Afganistan’dan Irak’a, oradan Suriye’ye kadar İslam coğrafyasının muhtelif ülkelerinde ABD’nin kasten katlettiği milyonlarca Müslüman hakkında “raporlar” falan yayınlandı mı?

Kandan Beslenen Haydut Amerikan Devletine “yaptırım” filan uygulandı mı?

*

Haçlı Siyonist Cephesinin devletleri; 1979’dan bu tarafa, İslam ülkelerinde 12 milyondan fazla Müslümanı taammüden öldürdü:

Yaptırımlara, işte buradan başlamak lazım!

Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.