Dünya Yumurta Çocuk da senatör de resmen suçlanmadı

​'Yumurta Çocuk' da senatör de resmen suçlanmadı

'Yumurta Çocuk' da senatör de resmen suçlanmadı

Irkçı Avustralyalı senatör Anning'i kafasında yumurta kırarak protesto eden Will Connolly arasındaki hukuki süreçte sona gelindi. Yeni Zelanda'daki saldırıların ardından yumurta saldırısıyla gündeme gelen Avustralyalı senatöre de protestocu gence de herhangi bir resmi suçlama yöneltilmedi. Ancak protesto sonrası 'Yumurta Çocuğu yerde tekmeleyen şahıs, 'saldırıyla' suçlanıyor.

Haber Merkezi Diğer
​Connolly'nin de cezalandırılmayacağı ancak ‘resmi bir uyarı' alacağı belirtildi.
​Connolly'nin de cezalandırılmayacağı ancak ‘resmi bir uyarı' alacağı belirtildi.

Yeni Zelanda'daki cami saldırılarıyla ilgili ırkçı söylemlerde bulunan Avustralyalı senatör Fraser Anning'i kafasında yumurta kırarak protesto eden Will Connolly arasındaki hukuki süreçte sona gelindi.

Soruşturmayı tamamladıklarını duyuran Victoria polisi, senatöre de artık ‘Yumurta Çocuk' olarak anılan Connolly'ye herhangi bir suçlama yöneltmeyeceklerini açıkladı. Polis, Connolly'nin sadece uyarılacağını belirtti.

Resmi uyarı yapılacak

Polis tarafından yapılan açıklamada, kafasında yumurta kıran Connolly'ye tokatla karşılık veren Anning'in hareketi ‘meşru müdafaa' olarak görüldü. Açıklamada, "Mahkûmiyet için makul bir sebep yok" denildi.

Connolly'nin de cezalandırılmayacağı ancak ‘resmi bir uyarı' alacağı belirtildi.

Irkçı Anning'den istifasını istediler
OYNAT 01:34
Irkçı Anning'den istifasını istediler
Kafasında yumurta kırılan Avustralyalı senatör Fraser Anning ülkesinin parlamentosunda diğer senatörler tarafından kınandı. Meslektaşları Müslümanları suçlayan senatör Anning'den istifa etmesini istedi.


Tekmeleyen şahıs saldırıyla suçlanıyor

Ancak protestonun ardından Connolly'yi yere yatıran ve tekmelediği söylenen 20 yaşındaki şahsın ‘saldırıyla' suçlanacağı da duyuruldu.

  • 16 Mart'ta gerçekleşen olayda 17 yaşındaki Connolly, Yeni Zelanda'daki cami saldırılarının nedeninin "Müslümanların ülkeye göçü" olduğunu şeklindeki yorumu nedeniyle tepki toplayan Senatör Fraser Anning'in kafasında yumurta kırmıştı. Anning, Connolly'ye tokat atarak karşılık vermiş; senatörün destekçileri protestocuyu yere yatırmıştı.

Connolly, ırkçılığa karşı mücadelenin sembolü haline gelmiş ve tüm dünyada kahraman olarak karşılanmıştı. Aşırı sağcı ve ırkçı tutumuyla tepki toplayan Senatör Anning'e ise son olarak Avustralya federal Senatosu tarafından kınama cezası verilmişti.

Irkçı Anning özür dilemiyor
DÜNYA
Irkçı Anning özür dilemiyor

Yumurta çocuk: O yumurta insanları birleştirdi
DÜNYA
Yumurta çocuk: O yumurta insanları birleştirdi

Kafasında yumurta kırılan senatörün istifası için rekor imza
DÜNYA
Kafasında yumurta kırılan senatörün istifası için rekor imza
Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.