Ekonomi Doğuştan dikkat çeken iki hamle

Doğuş'tan gayrimenkulde peş peşe iki dev alım

Doğuş'tan dikkat çeken iki hamle

Bankalar ile borç yapılandırma sürecini tamamlayan Doğuş Holding'in ana ortağı Doğuş GYO'dan dikkat çeken iki hamle geldi. Holdingin aktifinde bulunan Maslak ve Bebek'teki biri bina üç gayrimenkul yaklaşık 590 milyon TL bedelle Doğuş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı'na satıldı.

Kenan Biter Yeni Şafak
D Ofis Maslak Binası
D Ofis Maslak Binası

Geçtiğimiz yaz aylarında peş peşe yaptığı gayrimenkul satışları ile dikkat çeken Doğuş Holding'in gayrimenkul yatırım ortaklığı birimi peş peşe iki dev alım gerçekleştirdi.

İlk alım dün yapıldı. İstanbul Maslak’ta bulunan bir ofis binası Doğuş GYO'nun ana ortağı Doğuş Holding’den satın alındı.

Dev binaya 525.7 milyon lira

Doğuş Holding'in Maslak Ayazağa Mahallesi'ndeki 40.437,91 m2 kullanım alanlı D Ofis Maslak Binası için KDV hariç 525 milyon 690 bin lira değer biçildi. Satış işlemleri dün akşam saatlerinde gerçekleştirildi.

İkinci alım işlemi ise bugün Doğuş Turizm Sağlık Yatırımları A.Ş.'nin bünyesinde bulunan İstanbul Beşiktaş'taki iki bağımsız bölüm üzerinden yapıldı.

Bebek'te 63 milyon TL'lik satış

Beşiktaş Bebek'te 593 Ada ve 53 nolu parselde bulunan 6.745,23 m2 kullanım alanlı 16 ve 17 nolu bağımsız bölümler yaklaşık 63 milyon bedelle Doğuş GYO'ya satıldı. Söz konusu satış işlemi de tapu devri ile gerçekleştirilerek KAP'a bildirildi.

2018'de hazır giyim harcamaları 165 milyar liraya yükseldi
EKONOMİ
2018'de hazır giyim harcamaları 165 milyar liraya yükseldi

İmalat sanayi kapasite kullanım oranı sabit kaldı
EKONOMİ
İmalat sanayi kapasite kullanım oranı sabit kaldı

Reel kesim güven endeksi 1,3 puan azaldı
EKONOMİ
Reel kesim güven endeksi 1,3 puan azaldı

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.