Foto Galeri Index
,

Foto Galerisi

Tesadüfen bulundu ülkeler sıraya girdi

Tesadüfen bulundu ülkeler sıraya girdi

Bayburt'un Aydıncık köyünde vatandaşların yıllardır kömür diye toplayarak yaktığı taşın kehribar taşı olduğu anlaşıldı. Köyde yapılan incelemede yaklaşık 200 milyon metreküp doğal taş tespit edildi. Değerli bir taş olan kehribar taşının çıkarılması için maden ocağı açılması çalışması yürütülürken, Çin başta olmak üzere birçok ülke taş rezervi için sıraya girdi.
Tahtta en kısa kalan Osmanlı padişahları

Tahtta en kısa kalan Osmanlı padişahları

Osmanlı devleti 600 yıldan fazla hüküm sürdüğü süre zarfınca 36 padişaha ev sahipliği yaptı. Osmanlı padişahlarının kimi uzun süre tahtta kalırken kimi de kısa süreliğine hükümdarlığı tattı. Osmanlı devletine kısa süreliğine padişahlık yapanların içinde 3 ay da tahtta kalan var bir yıl da. İşte tahtta en kısa kalan Osmanlı padişahları:
Külliyede görkemli tören

Külliye'de görkemli tören

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde düzenlenen Cumhurbaşkanlığı Göreve Başlama Töreni'ne katıldı. Başkan Erdoğan'a eşi Emine Erdoğan'da eşlik etti.
AK Partinin 22 Haziran ilçe mitinglerinden kareler

AK Parti'nin 22 Haziran ilçe mitinglerinden kareler

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti ilçe mitinglerinde konuştu. Üsküdar, Ataşehir, Maltepe, Kartal ve Sarıyer'de konuşma yapan Erdoğan, HDP ve PKK'ya çok sert tepki gösterdi.
Dünyada bayram namazı

Dünyada bayram namazı

Dünyanın birçok ülkesinde Müslümanlar dün akşam bu senenin son iftarını yaptı. Müslümanlar için özel ve yeri doldurulamaz olan Ramazan ayının ardından bu sabah bayram namazları kılındı. İşte dünyadan bayram namazı kareleri...
Süleymaniyede bayram huzuru

Süleymaniye'de bayram huzuru

İstanbul'da vatandaşlar, Ramazan Bayramı namazını Süleymaniye Camisi'nde kıldı. Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, kılınan bayram namazı sonrası hutbe verdi. Namaz sonrasında vatandaşlar dua etti.
Farklı milletler tek camide buluştu

Farklı milletler tek camide buluştu

Sırbistan'ın başkenti Belgrad'daki tek cami olan tarihi Bayraklı Camisi, ramazan ayı boyunca farklı milletlerden insanları iftar sofralarında buluşturdu.
Kabeden bir iz

Kabe'den bir iz

Eski payitaht Edirne'de bulunan Eski Cami'de, Müslümanların kutsal mekanı Kabe'den bir parça olan Rükn-ü Yemani (Kabe taşı) yer alıyor.
TİKA sofralarında buluştular

TİKA sofralarında buluştular

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Afrika'nın güneydoğusundaki Mozambik'te ramazan ayı boyunca kurduğu sofralarla Müslümanları bir araya getirdi.
Türkiye İyilik Sofrası kurdu

Türkiye İyilik Sofrası kurdu

Türkiye Diyanet Vakfı (TDV), Fatih Sultan Mehmet'in 1463 yılında Bosna Hersek'i fethinin ardından buradaki Fransisken rahiplere ibadet özgürlüğü bahşettiği Ahidname'nin ilan edildiği Fojnica şehri yakınındaki Milodraz köyünde "İyilik Sofrası" kurdu.
İftar sofralarını çebucen süslüyor

İftar sofralarını çebucen süslüyor

Senegal'de hemen her öğün sofralarda yerini alan çebucen, ramazan ayında da damakları şenlendiriyor. Çebucen, ülkede en çok konuşulan yerel dil Wolofca'da “balıklı pilav” anlamına geliyor.
Pide profesöründen sahur yemeği

Pide profesöründen sahur yemeği

Aydın'ın yöresel tatları arasında yer alan ve yaklaşık 10 farklı çeşidi yapılan pide, ramazanda sahur sofralarında oldukça tercih ediliyor.
Tren raylarında ramazan

Tren raylarında ramazan

Muş'ta işçiler, ramazan ayında da demiryolu hattında bakım ve onarım çalışmalarını fedakarca sürdürüyor.
Tahinli pideye rağbet

Tahinli pideye rağbet

Aksaray'da odun ateşinde pişirilen yöresel lezzetlerden tahinli pide, ramazanda yoğun talep görüyor.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.