Foto Galeri Index
,

Foto Galerisi

​YSKnın İstanbul kararı için 6 sayfalık kitapçık​

​YSK'nın İstanbul kararı için 6 sayfalık kitapçık​

Cumhurbaşkanlığı kaynaklarınca, Yüksek Seçim Kurulu'nun aldığı İstanbul'daki yerel seçimlerin iptali kararının ardından yaşanan tartışmalara açıklık getirmek üzere bir kitapçık hazırlandı.
Bu köyde muhtarlık yarışla değil sırayla

Bu köyde muhtarlık yarışla değil sırayla

Bitlis merkeze bağlı Keklikdüzü köyündeki aileler, muhtarlarını sırayla seçiyor.

25 haneli ve yaklaşık 400 nüfuslu köyde 31 Mart yerel seçimlerinde Keklikdüzü köyünde görev süresi dolan Abdulkerim Karabulut'un yerine Cesim Aydın muhtarlığa seçildi. Çoğu akraba olan Keklikdüzü köyü sakinleri, seçimlerden dolayı herhangi bir olumsuzluk yaşanmadığı için aldıkları karardan memnun.
Seçimin kazananı onlar oldu: Türkiye’nin kadın muhtarları

Seçimin kazananı onlar oldu: Türkiye’nin kadın muhtarları

Türkiye genelinde 600'ü aşkın kadın muhtar görev yapıyordu. 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimi ile de kadın muhtar adayları Türkiye'nin dört bir yanından kıyasıya mücadele etti. Kimi yaşadığı il ve ilçenin ilk kadın muhtarı olurken kimi atanamayınca öğretmenlik mesleğinden vazgeçti. İçlerinde üniversite mezunu olan da var ev hanımı ve torun sahibi olan da.
Sekreter olarak girdiği belediyeye başkan oldu

Sekreter olarak girdiği belediyeye başkan oldu

Bilecik Pazaryeri'nde, belediyede özel kalem müdürüyken yeri değiştirilen Zekiye Tekin, bu duruma tepki göstererek bağımsız olarak katıldığı yerel seçimlerde ilçeye belediye başkanı seçildi. Tekin, "Bütün kadınlarımıza bir kadının dik durup neleri başarabileceğini en güzel şekilde göstermek adına, örnek olmak adına böyle bir yola çıktım" dedi.
İstanbulda kritik bekleyiş: Seçimlere itiraz süreci nasıl olacak?

İstanbul'da kritik bekleyiş: Seçimlere itiraz süreci nasıl olacak?

İstanbul'daki büyük yarışta, CHP'li İmamoğlu ile AK Parti'nin adayı Binali Yıldırım arasındaki oy farkı 22 bin. Seçim sonuçlarında AK Parti'den en az 17 bin oyun CHP ve diğer partilere kaydırıldığı belirtiliyor. Bu çerçevede, AK Parti'den Ankara ve İstanbul sonuçlarına gelen itirazların ardından gözler itiraz sürecine çevrildi.
Siyasiler oylarını kullandı

Siyasiler oylarını kullandı

31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri için kurulan sandıklarda saat 08.00 itibariyle oy verme işlemi başladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Binali Yıldırım ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu oylarını kullandı.
Sandıktan renkli görüntüler

Sandıktan renkli görüntüler

31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri için kurulan sandıklarda saat 08.00 itibariyle oy verme işlemi başladı. Türkiye'nin dört bir yanında oy kullanmak için sandığa giden vatandaşlardan bazıları renkli görüntüler oluşturdu.
Milletvekili kayıtlarında unutulmayacak anlar

Milletvekili kayıtlarında unutulmayacak anlar

TBMM Genel Kurulunda cumartesi günü yapılacak yemin töreni öncesi, milletvekilleri kayıt işlemlerini yaptırmaya devam ediyor.
Meclise veda ettiler

Meclise veda ettiler

Mecliste uzun süredir görev yapan tecrübeli siyasetçiler parlamentoya veda etti.
Cumhurbaşkanı Erdoğanın mitinglerinden kareler

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın mitinglerinden kareler

Seçim çalışmaları için 26 Mayıs'tan beri Türkiye'nin dört bir yanında mitinglerde vatandaşlara hitap eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 24 Haziran'da kazanan isim oldu. İşte mitinglerden kareler...
AK Partinin 10 Haziran Kocaeli mitinginden kareler

AK Parti'nin 10 Haziran Kocaeli mitinginden kareler

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Kocaeli Milli İrade Meydanında düzenlenen Kocaeli Mitinginde konuştu.
Meclisin kadın vekilleri: 6 vekilden biri kadın

Meclis'in kadın vekilleri: 6 vekilden biri kadın

24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve Genel Seçimlerinin ardından kadın milletvekili sayısı 104 oldu.
27. Dönem Milletvekilleri tam liste

27. Dönem Milletvekilleri tam liste

27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi'nin kesin olmayan sonuçlarına göre yeni dönemde TBMM'de yer alacak 600 milletvekili belli oldu.
Bu seçimin galibi milli iradedir

'Bu seçimin galibi milli iradedir'

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Seçimi'nin ardından AK Parti Genel Merkezi'nin balkonundan vatandaşlara hitap etti.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.