Gündem1 milyonuaştık

1 milyonu aştık!

Teveccühün her geçen gün arttığını belirten Önder İmam Hatipliler Derneği Başkanı Halit Bekiroğlu, imam hatip okullarını tercih eden öğrenci sayısının 75 bin 767 kişi artarak, toplamda bir milyon 155 bin 932’ye ulaştığını söyledi.

Aybike EroğluYeni Şafak
 Önder İmam Hatipliler Derneği Başkanı Halit Bekiroğlu
Önder İmam Hatipliler Derneği Başkanı Halit Bekiroğlu

İmam hatip okullarını tercih eden öğrenci sayısı bir milyon 155 bin 932’ye ulaştı. Teveccühün her geçen gün arttığını belirten Önder İmam Hatipliler Derneği Başkanı Halit Bekiroğlu, Türkiye´de geçen eğitim-öğretim yılında 17 milyon 702 bin 938 öğrencinin öğrenim gördüğünü belirtti.

BAŞARI ÇITASI SÜREKLİ YÜKSELDİ

Bekiroğlu, “Bu öğrencilerden 14 milyon 731 bin 376´sı resmi, 1 milyon 217 bin 755´i özel okullarda, 1 milyon 753 bin 807 öğrenci ise açık öğretim kurumlarında eğitim aldı. Okul sayısı ise toplamda 63 bin 153’e ulaştı. Okullardan 53 bin 98’i devlet, 10 bin 53 özel okullardan oluştu. İmam hatip lise ve ortaokullarında okuyan öğrenci sayısı bir önceki yıla göre 75 bin 767 kişi artarak toplamda bir milyon 155 bin 932’e yükseldi. Bu öğrencilerden 503 bin 978’i imam hatip lisesi, 651bin 954’ü ise imam hatip ortaokullarında öğrenim gördü. Bir önceki yıl bin 149’u lise ve bin 961’i imam hatip ortaokulu olmak üzere 3 bin 110 imam hatip okulu hizmet verirken geçen eğitim-öğretim yılında bu sayı bin 2 artarak, 4 bin 112’e ulaştı” dedi.

  • İmam hatiplerin başarısı artıyor
  • İmam Hatip Okulları’nın TEOG sınavlarında her yıl, önceki yıllara göre puan artışı yakaladığını söyleyen Bekiroğlu, “Bu yıl 400 puan üzeri olan 70 okul sayısını 170’e çıkartarak ciddi bir başarıya imza atıldı. Üniversite sınavlarında ise oluşturulmak istenen algının aksine imam hatip okulları, üniversite sınavına giriş sayılarındaki artışıyla beraber üniversiteye giriş oranlarını yüzde 16’dan yüzde 18’e çıkarmış, lisans dışı tüm alanlar dahil edildiğinde yüzde 40 oranında üniversitelere giriş sağladı” şeklinde konuştu.
Güntkin Onay'dan derbi tahmini
Spor

Güntkin Onay'dan derbi tahmini

Beşiktaş ile Fenerbahçe arasında oynanacak derbiyle ilgili değerlendirmelerde bulunan Güntekin Onay, siyah-beyazlıların öne geçmesi durumunda maçı kazanacağını söyledi.
Game of Thrones'un yerine Diriliş Ertuğrul'u önerdiler
Hayat

Game of Thrones'un yerine Diriliş Ertuğrul'u önerdiler

İngiliz medyası, yeni bölümleri 2019’da başlayacak “Taht Oyunları” dizisinin hayranlarına, internetten “Diriliş Ertuğrul”u izlemelerini tavsiye etti. Haberde, Engin Altan Düzyatan için “Yeni Jon Snow” denildi. "Diriliş Ertuğrul" dizisini izleyen bir Amerikalının, diziye nasıl kendini kaptırıp heyecanla takip ettiğini anlatan notları ve "Diriliş Ertuğrul" dizisi ile ilgili yorumları güldürdü. İşte o notlar...
Bakan açıkladı: Ödemeler saat 18:00'de başlıyor
Ekonomi

Bakan açıkladı: Ödemeler saat 18:00'de başlıyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın çiftçiler ile buluşmasında açıkladığı mazot ve gübre desteği ödemeleri bugün başlıyor. Saat 18:00'den sonra başlayacak ödemeler ile ortalama bir çiftçinin yıllık 30 bin TL olan mazot harcaması da 15 bin TL'ye kadar düşmüş olacak.
Yavuz Bingöl: AK Parti'ye oy verdim
Hayat

Yavuz Bingöl: AK Parti'ye oy verdim

Ünlü türkücü Yavuz Bingöl dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Bugüne kadar AK Parti'ye bir kez oy verdiğini söyleyen Bingöl, hayatı boyunca toplam üç oy kullanmış. Eskiden devletin millete haksızlık ettiğini şimdi ise milletin devlete haksızlık ettiğini belirten Bingöl, Cumhurbaşkanı Erdoğan için "Diktatör dediğiniz insana her şeyi söyleyebiliyor, konuşabiliyorsunuz. Bizim Cumhurbaşkanımız" ifadelerini kullandı.
Güzel, anlamlı, güncel, resimli Cuma mesajları 23 Şubat
Gündem

Güzel, anlamlı, güncel, resimli Cuma mesajları 23 Şubat

Bugün 23 Şubat Cuma. Müslümanlar için büyük bir öneme sahip mübarek Cuma günlerinde vatandaşlar birbirlerine Cuma mesajı atarak aralarındaki bağı güçlendiriyor. Biz de sizler için şimdiden güzel, anlamlı, resimli, özlü, kısa, güncel Cuma mesajları ve dualarını derledik. Haberimizde en güncel Cuma mesajlarını bulabilirsiniz...